Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych
im. Stefana Władysława Bryły w Białymstoku

  • ul. Słonimska 47/1
  • 15-029 Białystok
  • tel. 85 740 81 31
  • zsbg@zsbg.bialystok.pl
Światowy Dzień AIDS

Światowy Dzień AIDS, obchodzony 1 grudnia, został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1988 roku, by zwrócić uwagę świata na problemy wynikające z epidemii HIV/AIDS. Symbolem solidarności z osobami żyjącymi z HIV i AIDS oraz ich bliskimi jest Czerwona Kokardka – nieodłączny element obchodów Światowego Dnia AIDS. Z okazji tego dnia, we czwartek 1 grudnia, w ZSB-G odbyło się spotkanie, na którym uczniowie klas pierwszych mogli się dowiedzieć czym jest wirus HIV i choroba AIDS. 

Czytaj więcej...
Wizualizacja bluz

UWAGA!!!

Samorząd Uczniowski zachęca do zakupu bluz, koszulek, skarpet i toreb z logo naszej szkoły, aby móc jeszcze bardziej zintegrować się ze społecznością ZSB-G.

Wszystkie niezbędne informacje o odzieży i zamówieniu uzyskasz u przedstawicieli SU oraz opiekuna p. Magdaleny Grzybowskiej.

22.11.2022 r. po raz pierwszy w Szkole odbyły się eliminacje do ogólnopolskiej Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Szansę na reprezentowanie naszej społeczności zyskali uczniowie z klasy IV z/4 – Mateusz Sak, Jakub Bakierski, Jakub Pawłowski, zdobywając najwięcej punktów w najkrótszym czasie.  Przed szkolną drużyną kwalifikacje do 20 najlepszych zespołów z naszego województwa, które w marcu przystąpią do etapu wojewódzkiego Olimpiady.

Czytaj więcej...

Już od 48 lat obchodzimy Światowy Dzień Rzucania Palenia. Święto to zainicjował  amerykański dziennikarz - Lyn Smith, który na łamach swojej gazety zaapelował do czytelników, aby przez jeden dzień powstrzymali się od palenia papierosów. Efekt był oszałąmiający - aż 150 tys. osób powstrzymało się od palenia przez jedną dobę. I tak narodził się Dzień Rzucania Palenia.

W ZSB-G też postanowiliśmy uczcić to święto.

Czytaj więcej...

EuroSkills 2023 to największy konkurs umiejętności zawodowych na Starym Kontynencie. Po raz pierwszy gości w Polsce. Nie mogło nas tam zabraknąć.

W ramach eliminacji do zawodów „Euroskills 2023 – Instalacje sanitarne i grzewcze” naszą szkołę reprezentowali: Zuzanna Kozłowska, Gabriela Daniluk, Karol Arciszewski, Mateusz Bogdan, Michał Woronowicz. Do kolejnego etapu konkursu przeszła Zuzanna Kozłowska- uczennica klasy 4C/5, która w dniach 22 -26.11.2022r. w Gdańsku sprawdzi swoje kwalifikacje w zawodzie sanitarnika i ma szansę przejść do kolejnej tury zmagań. Merytorycznie i duchowo wspierać ją będą panowie: Tomasz Rolak i Kamil Radzajewski.

Czytaj więcej...

23.11.2022 r. (środa) godz. 17.15 - spotkania Rodziców uczniów klas pierwszych i czwartych/4 (po gimnazjum) z wychowawcami klas w salach.

24.11.2022 r. (czwartek) godz. 17.00 - spotkanie Rodziców uczniów klas drugich, trzecich, czwartych/5 (po szkole podstawowej) na sali gimnastycznej, a następnie spotkania z wychowawcami w salach.

Zapraszamy!

Apel Narodowe Święto Niepodległości

Dziś w naszej szkole odbył się Apel z okazji 104 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Piękny montaż  słowno – muzyczny pod tytułem #MojaNiepodległa z wieloma akcentami patriotycznymi przygotowali Dorota Woińska – Żmujdzin nauczyciel religii, biblioteki oraz Marek Żmujdzin nauczyciel historii wraz z uczniami z klas: 1E, 2A, 2F, 3F, 3G. Tekstom czytanym towarzyszyły obrazy malarstwa polskiego,  filmy z  filmoteki IPN, muzyka F. Chopina, pieśni patriotyczne, a całość spinała prezentacja multimedialna. Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania całego hymnu państwowego w ramach akcji #szkoła do hymnu.

Czytaj więcej...

DANE TELEADRESOWE

Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych im. S. W. Bryły

ul. Słonimska 47/1

15-029 Białystok

tel. 85 7408131

fax 85 7408146

zsbg@zsbg.bialystok.pl

 

Kontakt do inspektora ochrony danych inspektor@kancelaria-explico.pl

Skrzynka na sygnały w sprawie bezpieczeństwa w szkole:
bezpieczenstwo@zsbg.bialystok.pl

Scroll to top