Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych
im. Stefana Władysława Bryły w Białymstoku

  • ul. Słonimska 47/1
  • 15-029 Białystok
  • tel. 85 740 81 31
  • zsbg@zsbg.bialystok.pl
  1. Rodzice uczniów klas drugich i klas trzecich – godz. 17.00 spotkanie na sali gimnastycznej, następnie spotkania z wychowawcami w salach.
  2. Rodzice uczniów klas pierwszych i klas czwartych – godz. 17.00 spotkania z wychowawcami w salach
  3. Konsultacje nauczycieli dla rodziców w godz. 18.00 – 19.30

Przydział sal:

Czytaj więcej...

15 listopada, od 44 lat, jest dniem rzucania palenia. A wszystko zaczęło się od amerykańskiego dziennikarza Lyna Smitha, który na łamach swojej gazety zaapelował do czytelników, aby przez jeden dzień nie palili papierosów, Efekt był spektakularny i zaskakujący. Aż 150 tys. osób powstrzymało się od palenia przez jedną dobę. Zachęcone powodzeniem akcji Amerykańskie Towarzystwo Walki z Rakiem uznało trzeci czwartek listopada (tydzień przed obchodzonym w Stanach Zjednoczonych Dniem Dziękczynienia) za Dzień Rzucania Palenia.

Czytaj więcej...

Specjalnym wydaniem Teleexpressu uczniowie ZSBG uczcili 100-ną rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Był to punkt kulminacyjny zorganizowanego Tygodnia dla Niepodległej.

Akademia z okazji tego Święta odbyła się 9 listopada i miała nietypowy scenariusz. Uczniowie i nauczyciele przygotowali serwis informacyjny nawiązujący do znanego wszystkim programu telewizyjnego Teleexpress. Znalazły się w nim krótkie relacje reporterów z miejsc ważnych dla niepodległości, zarówno w Polsce, jak i za granicą, wywiady z mieszkańcami miasta, spoty informacyjne i przypomnienie historii długiej drogi Polski do niepodległości.

Czytaj więcej...

 

Bursa Szkolna w Białymstoku 
i Zespół Szkół Budowlano – Geodezyjnych w Białymstoku

Zapraszają rodziców na warsztaty

„Kiedy nasza cierpliwość jest wystawiana na próbę? 

Czytaj więcej...

 Drodzy Uczniowie, Nauczyciele, Pracownicy szkoły, Rodzice…

W codziennym życiu, pełnym pośpiechu, napięć, chaosu, zapraszamy Was do celebrowania

DNIA ODPOCZYNKU DLA ZSZARGANYCH NERWÓW

Bądźmy dla siebie uprzejmi, pomocni, życzliwi… zwolnijmy, uśmiechnijmy się do człowieka, który stoi obok, zadbajmy o swoje potrzeby… Choć przez chwilę celebrujmy życie, bo można, bo warto, bo tego potrzebujemy, bo nam się chce… ;-)

29 października (poniedziałek) Samorząd Uczniowski (pod opieką Pań: Sylwii Raciborskiej, Sylwii Karczewskiej i Katarzyny Półtorak) zaprasza:

Czytaj więcej...

handel ludmi  Zjawisko handlu ludźmi, niewolnictwa przetrwały od starożytności do czasów współczesnych. Aktualnie przestępstwo to definiowane jest w polskim prawie jako: werbowanie, transport, dostarczanie, przekazywanie, przechowywanie lub przyjmowanie osoby z zastosowaniem:
1) przemocy lub groźby bezprawnej
2) uprowadzenia
3) podstępu
4) wprowadzenie w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania
5) nadużycia stosunku zależności, wykorzystania krytycznego położenia lub stanu bezradności
6) udzielenia albo przyjęcia korzyści majątkowej albo jej obietnicy osobie sprawującej opiekę lub nadzór nad inna osobą - w celu jej wykorzystania, nawet za jej zgodą w szczególności w prostytucji, pornografii lub innych formach seksualnego wykorzystania, w pracy lub usługach o charakterze przymusowym, w żebractwie, w niewolnictwie lub innych formach wykorzystania poniżających godność człowieka albo w celu pozyskania komórek, tkanek lub narządów wbrew przepisom ustawy.

Czytaj więcej...

W naszej szkole dnia 2 października obchodziliśmy Dzień Budowlańca. Zwieńczyliśmy go wspaniałą zabawą: sztafetą „Najsprytniejszy ze Sprytnych” oraz quizem „Najmądrzejszy z Mądrych”. W zmaganiach wzięły udział klasy pierwsze: technik budownictwa, technik wykończenia wnętrz, technik inżynierii sanitarnej oraz technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Najlepiej wypadła w rywalizacji 1A technikum budownictwa wygrywając nagrodę główną Kartkę Nie-Pytkę dla klasy na cały dzień do wykorzystania w 2018 roku.

Czytaj więcej...

DANE TELEADRESOWE

Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych im. S. W. Bryły

ul. Słonimska 47/1

15-029 Białystok

tel. 85 7408131

fax 85 7408146

zsbg@zsbg.bialystok.pl

 

Kontakt do inspektora ochrony danych inspektor@kancelaria-explico.pl

Scroll to top