Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych
im. Stefana Władysława Bryły w Białymstoku

  • ul. Słonimska 47/1
  • 15-029 Białystok
  • tel. 85 740 81 31
  • zsbg@zsbg.bialystok.pl

Miło nam poinformować o wielkich osiągnieciach ucznia klasy IV Z Pawła Chomańskiego w olimpiadach przedmiotowych z zakresu wiedzy historycznej, prawnej, praw człowieka, społecznej i europejskiej. Paweł w roku szkol. 2020/21 osiągnął tytuł finalisty etapu centralnego w VII edycji ogólnopolskiego konkursu historycznego „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii.” organizowanego przez Fundację Centrum Solidarności w Gdańsku, pod Patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki (finał online odbył się w grudniu 2020roku). Natomiast w ostatnich dniach otrzymaliśmy informację, o awansie naszego ucznia do etapu centralnego w pięciu (5 !!) ogólnopolskich olimpiadach przedmiotowych organizowanych przez Centrum Organizacji Przedmiotowo - Tematyczno - Interdyscyplinarnych Olimpiad Społeczno - Historycznych w Białymstoku mających Patronat m.in. Uniwersytetu w Białymstoku, Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytetu Opolskiego, Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Czytaj więcej...

Nasza szkoła wraz z Polskim Stowarzyszeniem Nauczycieli Języka Niemieckiego koła Łomża, już po raz kolejny, zorganizowała międzyszkolny konkurs plastyczny na kartkę wielkanocną, w dwóch kategoriach: szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. 

Czytaj więcej...

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Zuzanna Kozłowska, uczennica klasy IIC/5, została zwyciężczynią drugiego konkursu „Wentylacja”, programu "Bosch Termotechnika Szkoli".

Nagrodą jest detektor cyfrowy Bosch TRUVO. Konkurs, który miał formę testu online odbył się w dniach 22-23 lutego 2021 roku.

Serdecznie gratulujemy!

Agnieszka Dębowska

Dzień geodety

Światowy Dzień Geodety pierwotnie ustanowiony został na dzień 5 marca przez Europejską Organizację Geodetów w 500-setną rocznicę urodzin Merkatora, jednego z najwybitniejszych kartografów. Od 2018 r. jest obchodzony globalnie 21 marca. W tym dniu szczególnie doceniamy ważną rolę geodetów w rozwoju infrastruktury i kształtowaniu przestrzeni.

Wszystko miało swój początek w starożytnym Egipcie, gdzie geodeci podzielili grunty wokół Nilu na działki w celach podatkowych. Obecnie to jeden z ważniejszych zawodów, związanych nie tylko z budownictwem, ale także innymi dziedzinami gospodarki.

Czytaj więcej...
Srebrna tarcza

Z przyjemnością informuję, że Nasza Szkoła ponownie znalazła się wśród 500 najlepszych techników w Polsce i uzyskała tytuł SREBRNEJ SZKOŁY 2021.

W rankingu wojewódzkim Nasza Szkoła zajęła 3 miejsce wśród techników województwa podlaskiego.

Gratuluję młodzieży, nauczycielom, rodzicom.

                                                                                                                                                     Dyrektor
Małgorzata Sutuła

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Angelika Piotrowska, uczennica klasy IIZ/4, została zwyciężczynią pierwszego konkursu „Kotły kondensacyjne”, programu "Bosch Termotechnika Szkoli".

Nagrodą w pierwszym etapie konkursu jest dalmierz laserowy Bosch ZAMO II. Konkurs, który miał formę testu online odbył się w dniach 2-3 grudnia 2020 roku.

Serdecznie gratulujemy

Czytaj więcej...

DANE TELEADRESOWE

Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych im. S. W. Bryły

ul. Słonimska 47/1

15-029 Białystok

tel. 85 7408131

fax 85 7408146

zsbg@zsbg.bialystok.pl

 

Kontakt do inspektora ochrony danych inspektor@kancelaria-explico.pl

Skrzynka na sygnały w sprawie bezpieczeństwa w szkole:
bezpieczenstwo@zsbg.bialystok.pl

Scroll to top