Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych
im. Stefana Władysława Bryły w Białymstoku

  • ul. Słonimska 47/1
  • 15-029 Białystok
  • tel. 85 740 81 31
  • zsbg@zsbg.bialystok.pl
 
 W bibliotece powstała Galeria na korku. Na pierwszy ogień poszły dzieła Marceli i Mateusza z kl IV h. Jest tu także miejsce na twoją pracę. Zapraszamy do dzielenia się swoimi rysunkami, obrazami, szkicami, fotografiami, karykaturami nauczycieli :-)  Nauczyciel też może tu coś powiesić :-) 
Czytaj więcej...

12 września odbyła się beatyfikacja Kardynała Stefana Wyszyńskiego, autora słynnych "Zapisków więziennych" z czasów jego internowania. Tego dnia minęła także 100. rocznica urodzin Stanisława Lema, znanego na całym świecie autora polskiej fantastyki naukowej. Obaj są patronami Roku 2021. Zapraszamy do naszej biblioteki w celu obejrzenia wystawki o Prymasie i wypożyczania książek Lema. 

Czytaj więcej...

3.09.2021 kolejny raz wzięliśmy udział w akcji Narodowego Czytania. Nasze zgłoszenie zostało opublikowane na stronie www.prezydent.pl i mamy nadzieję, że wzorem lat poprzednich otrzymamy od Pary Prezydenckiej kolejny piękny egzemplarz wybranej do lektury książki. Tym razem była to znana i niezmiennie pouczająca komedia Gabrieli Zapolskiej z 1907 roku pt. „Moralność pani Dulskiej”.

Dramat Gabrieli Zapolskiej o podtytule „Tragifarsa kołtuńska” prezentuje życie mieszczańskiej rodziny Dulskich – pełne zakłamania, chciwości i egoizmu. W utworze, gdzie komizm sąsiaduje z tragizmem – autorka krytykuje fałszywą moralność i życie na pokaz. Słowo „dulszczyzna” także i dziś oznacza  charakterystyczną dla bohaterów postawę, którą opisuje cytat „Na to mamy cztery ściany i sufit, aby brudy swoje prać w domu i aby nikt o nich nie wiedział”.

Czytaj więcej...

Realizacja Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa zaowocowała szeregiem działań, których zadaniem była promocja czytelnictwa. 

We wrześniu zorganizowaliśmy plenerową akcję Narodowego Czytania „Balladyny”. Miłym październikowym akcentem (Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych!)  było otrzymanie od pary prezydenckiej pięknego wydania tego dramatu Juliusza Słowackiego i podziękowania za udział w tegorocznym Narodowym Czytaniu.

Młodzież brała udział w konkursach na hasła promujące czytanie i zdjęcia z książką, które ukazywały się sukcesywnie na FB szkoły i nadal będą wykorzystywane do promocji czytelnictwa.

Czytaj więcej...

Zapraszamy do lektury nowego, obszernego numeru gazetki szkolnej „Słowo do Słowa” poświęconego realizacji przez naszą szkołę Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Znajdziecie w nim Wasze recenzje ulubionych książek oraz mnóstwo zdjęć, haseł i plakatów promujących czytelnictwo, wyniki szkolnych konkursów czytelniczych, promocję nowo zakupionych książek do biblioteki szkolnej, informacje o udziale naszej młodzieży w konkursach międzyszkolnych, wywiad z naszym  nauczycielem (?) o tym, czy warto czytać i…co. A także specjalne  „zaproszenie” do czytania od naszej pani psycholog. Wielu z Was znajdzie tu swoje nazwisko i zdjęcie. Słowem – musicie tu zajrzeć!

 Nauczyciele bibliotekarze: Iwona Milewska, Sylwia Karczewska, Dorota Woińska - Żmujdzin

Załączniki
Download this file (slowo_do_slowa33.pdf)Słowo do Słowa nr 33 do pobrania[ ]4317 kB
Czytaj więcej...

Czy znasz to miłe  uczcie, kiedy trzymasz w ręku książkę i ona pachnie farbą drukarską, okładka jest nowa, nienaruszona i wiesz, że zaraz zatopisz się w jej treść? Takich nowych, „pachnących, jak świeże bułeczki” bestsellerów do naszej biblioteki przybyło około 600!

Dotarły do nas książki zakupione przez szkołę w ramach Priorytetu 3 (Rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych) „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”.

„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” jest uchwalonym przez Radę Ministrów programem wieloletnim na lata 2016-2020 w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego.

Czytaj więcej...

Gorąco zachęcamy do udziału w konkursach czytelniczych na fotografię z książką i hasło promujące czytelnictwo w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych (regulaminy konkursów poniżej).

Przypominamy również o akcji „Czytam Ja - Czytaj Ty” (polegającej na napisaniu osobistej recenzji przeczytanej książki), którą nauczyciele poloniści premiują dobrymi ocenami.

Czytaj więcej...

DANE TELEADRESOWE

Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych im. S. W. Bryły

ul. Słonimska 47/1

15-029 Białystok

tel. 85 7408131

fax 85 7408146

zsbg@zsbg.bialystok.pl

 

Kontakt do inspektora ochrony danych inspektor@kancelaria-explico.pl

Skrzynka na sygnały w sprawie bezpieczeństwa w szkole:
bezpieczenstwo@zsbg.bialystok.pl

Scroll to top