Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych
im. Stefana Władysława Bryły w Białymstoku

  • ul. Słonimska 47/1
  • 15-029 Białystok
  • tel. 85 740 81 31
  • zsbg@zsbg.bialystok.pl

I NARZĘDZIACH TEŻ!

    Elektronarzędzia są niezbędne przy budowie lub remoncie, zarówno amatorowi, jak i profesjonaliście. Ich rodzaje, parametry oraz bezpieczne zasady obsługi stanowiły tematykę szkolenia praktycznego, które odbyło się dnia 11 grudnia 2017r. Przeprowadzili je specjaliści z firmy GRUPA TOPEX – p. Iwona Pawłowska, p. Witold Penczek oraz p. Karol Bieńczyk. Czynny udział w spotkaniu brała młodzież kształcąca się w zawodach technik urządzeń i systemów energii odnawialnej oraz monter instalacji sanitarnych.

Czytaj więcej...

Każda działalność człowieka wiąże się z pewnym ryzykiem, którego nie zawsze jesteśmy w stanie uniknąć.W wielu jednak przypadkach można mu przeciwdziałać. Dzieje się tak zwłaszcza przy pracach na wysokości.

Prawdą jest to, że przepisy prawa polskiego i europejskiego z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy zobowiązują pracodawców zatrudniających osoby wykonujące prace na wysokości do zapewnienia właściwych środków chroniacych przed upadkiem. Trzeba zdawać sobie sprawę, że taki rodzaj pracy może narazić pracowników na szczególnie wysokie ryzyko utraty zdrowia i życia, a więc niezbędne jest dokonanie wyboru najbardziej odpowiedniego sprzętu zabezpieczającego.

Czytaj więcej...

Pojęcie odzieży ochronnej i roboczej kryje w sobie szeroki asortyment, a jej noszenie jest konieczne z wielu powodów. Oto one:

- minimalizacja sytuacji, w których dochodzi do skaleczeń i otarć,
- ochrona przed zabrudzeniami w trakcie wykonywania pracy,
- zachowanie zasad higieny pracy.

Czytaj więcej...

    Pierwsze zielone dachy pojawiły się już w starożytnej Grecji i Rzymie, a wiszące ogrody Semiramidy ok. 600 lat p.n.e. uważane były za jeden z siedmiu cudów starożytnego świata. Dzisiaj zielone dachy przeżywają swój renesans. LE. CURBUSIER - jeden z wielkich architektów XX wieku nazwał je "piątą elewacją" i w swoim programie nowoczesnej architektury umieścił go na czołowym miejscu, pisząc, że "Duch - ogród będzie ulubionym miejscem pobytu w domu".

Czytaj więcej...

30.11.2017 uczniowie klasy 3b kształcący się na kierunku Technik Budownictwa wraz z opiekunami odwiedzili siedzibę Firmy DANWOOD w Białymstoku; gdzie uczestniczyli w zajęciach praktycznych i nowoczesną linię technologiczną produkcji domów drewnianych w Bielsku Podlaskim. 

Czytaj więcej...

DANE TELEADRESOWE

Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych im. S. W. Bryły

ul. Słonimska 47/1

15-029 Białystok

tel. 85 7408131

fax 85 7408146

zsbg@zsbg.bialystok.pl

Scroll to top