Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych
im. Stefana Władysława Bryły w Białymstoku

  • ul. Słonimska 47/1
  • 15-029 Białystok
  • tel. 85 740 81 31
  • zsbg@zsbg.bialystok.pl

Firma Kospel  kontynuuje kolejny rok współpracę z naszą szkołą w ramach Programu Akademii Młodego Instalatora. Ze względu na sytuację epidemiologiczną szkolenia prowadzone były 18.02.2021 i 15.03.2021 online. Tematem tegorocznych szkoleń były „Kotły elektryczne Kospel współpracujące z fotowoltaiką”. Prowadził pan Arkadiusz Świerad, ekspert ds. szkoleń i rozwoju. W ramach tych szkoleń był ogłoszony konkurs, w którym nagrodzeni zostali uczniowie: Gabriela Daniluk uczennica 2z/4, Piotr Gawryluk uczeń 2z/4 i Paweł Organek uczeń 3z.

Serdecznie gratuluję

Justyna  Demianko

Czytaj więcej...

W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie kształcący się w zawodzie technik inżynierii sanitarnej i technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej wezmą udział  w VII edycji programu "Bosch Termotechnika Szkoli", organizowanego przez Robert Bosch Sp. z o.o. Program będzie obejmował zakres tematyczny z techniki kondensacyjnej, rekuperacji oraz pomp ciepła.

Celem programu jest poszerzanie wiedzy uczniów w zakresie nowoczesnych systemów grzewczych, zapoznanie ich z technologiami wykorzystywanymi w urządzeniach marki Bosch, jak również ułatwienie uczniom startu w zawodzie instalatora urządzeń grzewczych.

Czytaj więcej...

W dniu 20.11.2019 w Centrum Kształcenia Zawodowego ZSB-G odbyło się drugie już z kolei szkolenie praktyczne Firmy: LAKMA Power of innovation, pt: „Tynki natryskowe.”, podczas którego uczniowie kształcący się w zawodzie Technik robót wykończeniowych w budownictwie zapoznali się z zaletami systemu natryskowego Lakma Term i wykonywaniem tynków  przy użyciu  agregatu tynkarskiego „Standard Gum”, pod okiem Instruktora Technicznego -  Pana Daniela.

Czytaj więcej...

WYBRAŁEM KLEJ - JUŻ WIEM, ŻE ODPOWIEDNI

    Kiedy wybieramy glazurę, terakotę, bądź inny materiał okładzinowy, to oczami wyobraźni widzimy wspaniały efekt. Tymczasem wyobrażenia mogą lec w gruzach, i todosłownie, kiedy płytki zaczną odpadać. Stanie się tak, jeśli nie zadbamy o to, aby wybrana okładzina została przyklejona na odpowiednio przygotowanym podłożu oraz odpowiednim dla niej kleju.

Czytaj więcej...

"Co łączy klimat z krową i prądem?" i "Wizualizacja propagacji hałasu z elektrowni wiatrowej" były tematami szkolenia dla uczniów 2Z technikum systemów energetyki odnawialnej na Politechnice w Białymstoku dnia 17 maja 2019.

Dziękujemy paniom Agnieszce Czubaszek oraz Elżbiecie Bortniewicz, za poświęcony czas i wiedzę, które ułatwiły uczniom zrozumienie wiadomości teoretycznych omawianych na zajęciach w szkole. 

Justyna Demianko

Czytaj więcej...

Jak zrozumieć ten tytuł?

Odpowiedź na to pytanie uzyskała młodzież podczas szkolenia technicznego, które odbyło się w dniu 16.05.2019 r., a przeprowadzili je doradcy techniczni firmy ROCKWOOL Polska Sp. z o.o.
Słysząc hasło „wełna skalna”, odpowiadamy jednoznacznie – termomodernizacja obiektów budowlanych. Świadomość społeczeństwa w tej tematyce jest tak duża, że pozwala określić w jaki sposób zmniejszyć zapotrzebowanie na energię cieplną, chroniąc jednocześnie środowisko przed emisją spalin.

Czytaj więcej...

    do poprawnego analizowania, oceniania, diagnozowania, wykonywania i przestrzegania przepisów bhp obowiązujących podczas wykonywania nawierzchni drogowych.
    Taką dawkę informacji uzyskali uczniowie kształcący się w zawodzie technik budowy dróg podczas szkolenia w dniu 02.04.2019 r., które przeprowadzili:
- p. Krystyna Szymaniak Product Manager działu drogownictwa firmy RETTENMAIER Polska Sp. z o.o.,
- p. Ewa Wilk doradca ds. technicznych firmy TPA Sp. z o.o.,
- p. Michał Załęcki koordynator ds. sprzedaży firmy LOTOS Asfalt Sp. z o.o.

Czytaj więcej...

DANE TELEADRESOWE

Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych im. S. W. Bryły

ul. Słonimska 47/1

15-029 Białystok

tel. 85 7408131

fax 85 7408146

zsbg@zsbg.bialystok.pl

 

Kontakt do inspektora ochrony danych inspektor@kancelaria-explico.pl

Skrzynka na sygnały w sprawie bezpieczeństwa w szkole:
bezpieczenstwo@zsbg.bialystok.pl

Scroll to top