Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych
im. Stefana Władysława Bryły w Białymstoku

  • ul. Słonimska 47/1
  • 15-029 Białystok
  • tel. 85 740 81 31
  • zsbg@zsbg.bialystok.pl

15 grudnia to czas, w którym obchodzimy Święto Szkoły.  Tego dnia w roku 1944 r.  odbyło się  inauguracyjne posiedzenie Rady Pedagogicznej, a od 2 stycznia 1945 r. nowo utworzone Państwowe Liceum Budowlane rozpoczęło działalność. Kształciło ludzi, którzy byli bardzo potrzebni do odbudowy kraju po zniszczeniach II wojny światowej.

Dzień 79 urodzin naszej Szkoły zapamiętamy jako czas dobrej rywalizacji i zabawy.

Na gościnnej hali sportowej ZSB- G odbyła się główna uroczystość. Honory gospodyni pełniła Pani Dyrektor Stanisława Krawczuk, a pomogli jej w tym  prowadzący uczniowie z kl. 3g: Emilia Buraczyk i Jakub Klimiuk, a także obsługa techniczna w osobie Jakuba Stanisławskiego.

Humor wszystkim poprawił pierwszy w historii szkoły teleturniej „FAMILIADA”. W pojedynku na pytania zmierzyli się nauczyciele i uczniowie.  Bezkonkurencyjni okazali się nasi profesorowie: Tomasz Rolak- kapitan, Elżbieta Cybulińska, Katarzyna Paszko, Aneta  Snarska – Gryko oraz Małgorzata Wilczewska. Nie ustępowała im kroku drużyna uczniów w składzie: Natalia Andruk- kapitan, Radosław Wasilewski, Brygida Pajołek, Michał Sołtysiuk oraz Szymon Zaleski. Rewelacyjny prowadzący, Dawid Stachurski z klasy 5z nie zawahał się użyć „suchara”. To nieoszlifowany diament i prawdziwa konkurencja dla Karola Strasburgera. Dawid na 100% zrobi karierę w show biznesie. 

Tradycją Święta Szkoły jest wręczenie nagrody, która nazwę otrzymała od nazwiska patrona - Stefana Władysława Bryły. To oczywiście „Bryłka”, wręczana dla „najlepszych z najlepszych” Zespołu Szkół Budowlano – Geodezyjnych. Nauczycielem Roku 2023 została p. Magdalena Grzybowska. Uczeń Roku to Adrianna Staniewicz z kl. 2c. Sportowiec Roku to Hubert Filipiuk z kl. 3c.

Nie zabrakło także rywalizacji sportowej. Uczniowie pod kierunkiem p. Piotra Grzybko oraz p. Tomasza Kujawy próbowali swoich sił w konkursie strzałów na bramkę z dystansu i rzutów wolnych do kosza. Najcelniej do bramki strzelał Jakub Filipiuk z 2g, natomiast najcelniej do kosza rzucała : Julia Jacewicz.

Nieocenionym dyżurnym komentatorem był, jak zawsze, energetyczny i trafiający w punkt p. Paweł Klim.

Na zakończenie uroczystości odbyło się wręczenie nagród dla wszystkich zwycięzców konkursów i quizów wiedzy, które były przeprowadzane podczas urodzin Szkoły. 

Od lat dużą popularnością cieszy się Turniej Szachowy organizowany pod kierunkiem p. Kamila Radzajewskiego , który w tym roku odbył  się przy ogromnej pomocy Adrianny Staniewicz z kl. 2c. Jego mistrzami zostali:  Seweryn Kamiński (1 miejsce), Damian Sikorski (2 miejsce) oraz Marcin Łazarski (3 miejsce).

Uczniowie klas pierwszych mogli wejść w rolę naszego patrona Stefana Władysława Bryły – wizjonera i niezwykłego inżyniera. W konkursie, prowadzonym przez p. Joannę Wasilewską, projektowali oraz konstruowali mosty z papieru, słomek i sznurka. Test wytrzymałościowy najpomyślniej przeszedł most klasy 1G. Dodatkowe punkty klasa zdobyła w turnieju wiedzy „1 z 10”, czym zapewniła sobie 1 miejsce w rywalizacji

Klasy trzecie: A,B, E oraz C wzięły udział w Konkursie Budowli z Piasku. Tworzyli „Zamki XXI wieku”. Pierwsze miejsce ex aequo zdobyli przedstawiciele klas 3A , którzy wykazali się precyzją, techniką i estetyką w pracy nad projektem oraz uczniowie klasa 3C, którym nie brakowało fantazji, kreatywności i pomysłowości.

W Konkursie „Wznosimy się na Skrzydłach Papieru”, brawurowo przeprowadzonym przez p. Elżbietę Cybulińską, najlepsze były klasy: 2c (1 miejsce), 2s (2 miejsce) , 2e (3 miejsce).

W Quizie ze znajomości lektur szkolnych najlepsi okazali się uczniowie klas 5: Radosław Wasilewski, Kacper Iwaniuk, Tomasz Kułak.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!!!

Nasza Szkoła otrzymała od uczniów moc ciepłych, życzliwych i zabawnych życzeń, które zostały umieszone na tablicy obok pokoju nauczycielskiego.

Samorząd Uczniowski od rana dzielnie proponował zakup ciepłych kanapek  i pysznych ciast. Zebrane fundusze przeznaczone zostaną na cele charytatywne i działalność SU.

Wszystkim bardzo dziękujemy za hojne wsparcie oraz za aktywne włączenie się w organizację Święta Szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, których autorką jest p. Beata Polonis. Link:

https://liblink.pl/CmlApeJJ2B

Za rok będziemy obchodzić okrągłe 80 urodzimy ZSB-G. Już teraz serdecznie zapraszamy! Będzie się działo!

Sylwia Karczewska

DANE TELEADRESOWE

Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych im. S. W. Bryły

ul. Słonimska 47/1

15-029 Białystok

tel. 85 7408131

fax 85 7408146

zsbg@zsbg.bialystok.pl

 

Kontakt do inspektora ochrony danych inspektor@kancelaria-explico.pl

Skrzynka na sygnały w sprawie bezpieczeństwa w szkole:
bezpieczenstwo@zsbg.bialystok.pl

Scroll to top