Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych
im. Stefana Władysława Bryły w Białymstoku

 • ul. Słonimska 47/1
 • 15-029 Białystok
 • tel. 85 740 81 31
 • zsbg@zsbg.bialystok.pl

28 września drogowcy wyruszyli w dwudniową podróż, w prawdzie nie do Rzymu a na wycieczkę edukacyjną, ale wrażeń i emocji pozazdrościłby niejeden amator zagranicznych wyjazdów.

Dzięki dofinansowaniu z programu Grant 2017 uczniowie klas 3D oraz 4D mieli okazję odwiedzić Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach, Park Miniatur w Krajnie oraz Muzeum Drogownictwa w Szczucinie.

 Muzeum Motoryzacji i Techniki to muzeum prywatne, powstało w 1995, ale eksponaty zbierane były już wiele lat wcześniej, a ich remonty i rekonstrukcja zaczęły się w latach 80- tych XX wieku. Muzeum posiada około 300 zabytkowych pojazdów, jak również sporą kolekcję rekwizytów (mundury, radia, plakaty itd.), a także eksponaty związane z lotnictwem i militariami. Muzeum współpracowało przy realizacji wielu filmów historycznych m.in. „Lista Schindlera”, „Katyń”.

W Krajnie w Alei Miniatur możemy odbyć podróż po całym świecie w zaledwie kilka godzin! Tutaj przeniesiesz się prawie na wszystkie kontynenty świata aby poznać architekturę z najróżniejszych zakątków globu. W parku znajdują się miniatury najsłynniejszych budowli świata oraz niezwykłych miejsc stworzonych przez naturę. Prawie wszystkie miniatury zostały wykonane w skali 1:25. Nie trzeba jechać do Rzymu, aby stanąć na Placu Świętego Piotra, a spojrzenie Statui Wolności w oczy – bezcenne.

Muzeum Drogownictwa to obiekt zlokalizowany na powierzchni około 2 ha. W 1992 roku decyzją Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków zostało ono wpisane do rejestru zabytków i uznane za dobro narodowe. Można tu znaleźć dokumentacje drogowe, fragmenty zachowanych historycznych, nieistniejących już konstrukcji drogowych, nawierzchni, książki i podręczniki, przyrządy pomiarowe, narzędzia, mundury dróżników, mapy, sztandary, instrumenty laboratoryjne, monety i fotografie. Na unikatowej ekspozycji zewnętrznej zaprezentowano ponad 100 maszyn i urządzeń drogowych. To największy tego typu zbiór na świecie.

Katarzyna Sztabińska

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 91
 • 92
 • 93
 • 94
 • 95
 • 96
 • 97
 • 98
 • 99

DANE TELEADRESOWE

Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych im. S. W. Bryły

ul. Słonimska 47/1

15-029 Białystok

tel. 85 7408131

fax 85 7408146

zsbg@zsbg.bialystok.pl

 

Kontakt do inspektora ochrony danych inspektor@kancelaria-explico.pl

Skrzynka na sygnały w sprawie bezpieczeństwa w szkole:
bezpieczenstwo@zsbg.bialystok.pl

Scroll to top