Instytut Goethego organizuje projekt edukacyjny wspierający język niemiecki w szkołach branżowych i technikach w Polsce. Organizowany jest konkurs: „Mój zawód – Moja przyszłość”, do których udziału serdecznie zapraszamy uczniów naszej szkoły. Celem konkursu jest wspieranie i dalsze rozwijanie kompetencji medialnych i językowych uczniów oraz promocja ucznia zdolnego. W ramach konkursu uczniowie nagrywają krótki, 1-2 minutowy spot reklamowy w języku niemieckim na temat wyuczonego/przyszłego zawodu. W spotach powyżej jednej minuty dopuszczone jest użycie języka polskiego do maks. 50%.

Ważnym elementem spotu jest pokazanie atrakcyjności poszczególnych zawodów. Spot reklamowy ma zachęcić do nauki prezentowanego zawodu i podkreślić szanse przyszłego pracownika na rynku. Ma także pokazać, ze znajomość języka obcego (w tym przypadku niemieckiego) jest ważna i zwiększa konkurencyjność absolwentów na rynku pracy.

Konkurs ma charakter indywidualny. Ze względów formalnych z udziału w Konkursie wykluczeni są uczniowie klas ostatnich.

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody: wyjazd do Austrii na europejskie mistrzostwa młodych fachowców Euroskills 2020 oraz kurs językowy dla młodzieży w Niemczech.

Czekamy z niecierpliwością na Wasze prace i trzymamy kciuki za wszystkich uczestników. Osoby chętne mogą zgłaszać się do nauczyciela języka niemieckiego Magdaleny Otto, która poda osobom zainteresowanym więcej szczegółów.

Z regulaminem zapoznać  możecie się również pod adresem: https://www.goethe.de/resources/files/pdf183/regulamin1_wettbewerb_mein-beruf3.pdf

Termin zgłoszenia oraz nadesłania pracy konkursowej: 25.09.2019

M. Otto