Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych
im. Stefana Władysława Bryły w Białymstoku

  • ul. Słonimska 47/1
  • 15-029 Białystok
  • tel. 85 740 81 31
  • zsbg@zsbg.bialystok.pl

Taki wpis zamieścił obok zdjęcia na swoim profilu fb JAKUB KOWEJSZA uczeń kl. IV S. Takiego go pamiętamy - zawsze uśmiechniętego, pogodnego, wyjątkowego ... Jak każdy młody człowiek miał swoje plany i marzenia.

 

 22 marca 2017r, na przystanku autobusowym, w drodze do szkoły, jego serce przestało bić. Doszło do zatrzymania krążenia, a w związku z tym niedotlenienia
i uszkodzenia mózgu. Przewieziono go na Oddział Intensywnej Terapii USK w Białymstoku. Jego stan był bardzo ciężki. Został zaintubowany, dostawał mnóstwo leków, oddychał za niego respirator. Nie było wiadomo czy będzie żył. Wprowadzono go w stan śpiączki farmakologicznej. Po wybudzeniu z niej okazało się, że Jakub nie reaguje na polecenia, nie ma z nim logicznego kontaktu. Ma niedowład czterokończynowy spastyczny, założoną rurkę tracheostomijną, jest żywiony do PEGa.

Kuba jest teraz w domu. Potrzebuje całodobowej opieki. Rodzice opiekują się nim i wierzą, że się wybudzi. Marzeniem rodziców i jego przyjaciół jest, by Jakub usiadł o własnych siłach, stanął na nogi, porozmawiał z nimi… Może zapyta: „ Co się stało?"

Jednak, aby to pragnienie się spełniło, Kuba musi mieć zapewnioną stałą rehabilitację i być może ośrodek specjalistyczny. Zależy nam, aby miał najlepszą opieką, a na to potrzebne są ogromne środki finansowe. Właśnie na ten cel zbieramy pieniądze. Pomóżmy Kubie do nas wrócić, aby mógł cieszyć się każdą chwilą swojego życia!

Jak można pomóc Kubie i jego rodzicom?  

Środki pieniężne gromadzone są na koncie w ramach: 1% podatku. W formularzu PIT należy podać numer KRS Fundacji Sedeka: 0000338389. W celu szczegółowym 1% podać: 11268 – Grupa OPP – Kowejsza Jakub

Darowizny pieniężne można przekazać na konto w Alior Bank SA: Fundacja Sedeka ul. Grzybowska 4 lok. 132, 00-131 Warszawa nr konta: 93 2490 0005 0000 4600 7287 1845 tytuł przelewu: 11268- Grupa OPP- Kowejsza Jakub

Za każdą pomoc dziękują rodzice - Violetta i Arkadiusz Kowejsza, przyjaciele oraz nauczyciele i Dyrekcja Szkoły.

DANE TELEADRESOWE

Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych im. S. W. Bryły

ul. Słonimska 47/1

15-029 Białystok

tel. 85 7408131

fax 85 7408146

zsbg@zsbg.bialystok.pl

 

Dyrektor Zespołu Szkół Budowano-Geodezyjnych informuje, że inspektorem ochrony danych od dnia 25 maja 2018 r. jest Pani Aleksandra Kulikowska, tel. 735 122 233

Scroll to top