Drukuj

WYBRAŁEM KLEJ - JUŻ WIEM, ŻE ODPOWIEDNI

    Kiedy wybieramy glazurę, terakotę, bądź inny materiał okładzinowy, to oczami wyobraźni widzimy wspaniały efekt. Tymczasem wyobrażenia mogą lec w gruzach, i todosłownie, kiedy płytki zaczną odpadać. Stanie się tak, jeśli nie zadbamy o to, aby wybrana okładzina została przyklejona na odpowiednio przygotowanym podłożu oraz odpowiednim dla niej kleju.

    O tym już młodzież kształcąca się w zawodzie technolog robót wykończeniowych w budownictwie wie. Stało się to za sprawą szkolenia technicznego, któreprzeprowadzili przedstawiciele firmy SELENA SA w dniu 11 października 2019r.
    Uczniowie poznali zasady wyboru odpowiedniego kleju, który zagwarantuje na lata wymarzony efekt, a są to:
- rodzaj i wielkość okładziny, np gres, biały marmur
- rodzaj podłoża, np płyta gipsowo - kartonowa
- miejsce zastosowania, np na zewnątrz budynku bądź na ogrzewaniu podłogowym.
    Podczas spotkania młodzież poznała dobre strony technologii żelowej i pianoklejów w odróżnieniu odklejów mineralnych.
    Dużą satysfakcję sprawiła młodzieży część praktyczna, podczas której ćwiczyli swoje umiejętności pod bacznym okiem doradców technicznych - wszakże to przyszli wykonawcy, którzy niebawem zasilą budowlany rynek pracy.

ZAPAMIĘTAJ!

    Kleju pod wykładziną ceramiczną po jego naniesieniu nie widać, dlatego dla wielu inwestorów nie ma to większego znaczenia. Błędem jest wybieranie najtańszego bądź ograniczanie się tylko do takich cech, jak elastyczność i mrozoodporność.