stat„Jak nie my, to kto” – tegoroczne hasło Święta ZSB-G nasza młodzież realizuje sumiennie przez cały rok szkolny, odnosząc kolejne sukcesy.

Od pierwszych dni nowego semestru uczniowie:  Alicja Puchalska – kl. 2g, Marta Szczytko – kl. 3g oraz Adrian Saczko – kl. 3e pod czujnym okiem pana Marka Gładzkiego i pani Renaty Kowalko zmagali się z wyzwaniami Europejskiego Konkursu Statystycznego organizowanego przez Eurostat we współpracy z urzędami statystycznymi państw europejskich.

Włożony wysiłek zaowocował kwalifikacją do II etapu EKS.

„Andromeda”, bo tak nazywa się nasza drużyna, pokonała  400 zespołów z całej Polski. W sumie w Konkursie brało udział 7 057 uczestników z 2 675 zespołów z 11 krajów Europy. Teraz czekają nas zmagania drugiego etapu, po którym zostanie wyłonionych 5 z 49 drużyn. Zwycięzcy będą reprezentować nasz kraj w Hiszpanii.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym etapie!

Opiekunowie