Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych
im. Stefana Władysława Bryły w Białymstoku

  • ul. Słonimska 47/1
  • 15-029 Białystok
  • tel. 85 740 81 31
  • zsbg@zsbg.bialystok.pl

Światowy Dzień AIDS, obchodzony 1 grudnia, został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1988 roku, by zwrócić uwagę świata na problemy wynikające z epidemii HIV/AIDS. Symbolem solidarności z osobami żyjącymi z HIV i AIDS oraz ich bliskimi jest Czerwona Kokardka – nieodłączny element obchodów Światowego Dnia AIDS. Z okazji tego dnia, we czwartek 1 grudnia, w ZSB-G odbyło się spotkanie, na którym uczniowie klas pierwszych mogli się dowiedzieć czym jest wirus HIV i choroba AIDS. 

Oglądaliśmy filmy i rozmawialiśmy o tym jak można się zarazić, a jak do zakażenia nie dochodzi. Młodzież wie już, że wykonywanie testów w kierunku HIV jest bezpłatne i anonimowe. Mówiliśmy, że osoby z HIV mają pełne prawo żyć w społeczeństwie i nie mogą być z tego tytułu dyskryminowane. Uczniowie okazali duże zainteresowanie tematem i zadawali wiele trafnych pytań. W Polsce świadomość tego problemu jest wciąż mała, dlatego też poruszamy te zagadnienia,
aby rozwiewać mity i mówić o faktach, aby krzywdzące teorie przestały pokutować w społeczeństwie.

Opiekun szkolnego koła PCK
Elżbieta Cybulińska

1 1669918442824 1

2 fot2

3 fot3

DANE TELEADRESOWE

Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych im. S. W. Bryły

ul. Słonimska 47/1

15-029 Białystok

tel. 85 7408131

fax 85 7408146

zsbg@zsbg.bialystok.pl

 

Kontakt do inspektora ochrony danych inspektor@kancelaria-explico.pl

Skrzynka na sygnały w sprawie bezpieczeństwa w szkole:
bezpieczenstwo@zsbg.bialystok.pl

Scroll to top