Miasto Białystok zaprasza mieszkańców do udziału w akcji „Czysty Białystok”. Akcja ta ma wzbudzić w mieszkańcach poczucie odpowiedzialności za środowisko i skłonić do podejmowania działań ograniczających tworzenie odpadów. Do udziału zaproszone zostały placówki oświatowe, a także wszyscy białostoczanie, którym zależy na czystych terenach w swoim sąsiedztwie. Wielkie sprzątanie odbędzie się w dniach  9-11 września. Uczestnicy akcji zostaną zaopatrzeni w worki oraz rękawiczki ochronne. Wszyscy chętni do uczestnictwa w przedsięwzięciu mogą zgłaszać grupy do Departamentu Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Białymstoku. W tym celu należy wypełnić załączony formularz, a następnie przesłać go na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript..

Tak też uczyniliśmy! W trosce o czystość naszego miasta włączyliśmy się w tę ważną i potrzebną akcję. 9 września uczniowie klasy IIIC/5 posprzątali las ,,Bagno”.  Wypełnili zebranymi odpadami wszystkie worki, które dostaliśmy. Zrobili dobry uczynek – las wygląda dużo lepiej. Dopisała nam pogoda i dobry humor.

Magdalena Grzybowska
Elżbieta Cybulińska