Drukuj

Dzień Budowlańca to inicjatywa, która powstała w czasach powojennych. Miała ona na celu upamiętnienie niezwykłego trudu i tempa, z jakimi Polska podniosła się po II wojnie światowej. Święto, obchodzone 25 września, w szczególny sposób miało zwrócić uwagę na rolę w tym procesie prostych robotników - budowlańców, którzy w pocie czoła wykonywali swoją pracę najlepiej, jak potrafili.

 

Niegdyś Dzień Budowlańca był bardziej celebrowany. Kończono wcześniej pracę i świętowano do białego rana. Dziś przechodzi raczej bez echa, czasami będąc tylko wspominanym w mediach.

Nasz szkoła podtrzymuje tradycję. Jak co roku, tak i dziś, uroczyście obchodziliśmy Dzień Budowlańca – NASZE ŚWIĘTO!

Z tej okazji przygotowaliśmy wiele atrakcji, konkursów i wartościowych nagród. Jako pierwsza odbyła się rywalizacja drużynowa. Drużyny Budowlańców, Sanitarników i OZE zmagały się w czterech konkurencjach. Sanitarnicy okazali się bezkonkurencyjni – zdobywając pierwsze miejsce. Drugie miejsce przypadło Budowlańcom, a trzecie Drużynie OZE. Następnie odbyły się zawody indywidualne wybranych przedstawicieli klas drugich, walczących o SPECJALNĄ NAGRODĘ. Konkurencja składała się z dwóch etapów. Pierwszy polega na prawidłowym udzieleniu odpowiedzi na 5 pytań. Drugi etap, to bieg na czas w sztafecie. Najwyższą punktację, z obu części, uzyskał Bartłomiej Jankowski, uczeń klasy IIe, otrzymując specjalną nagrodę ufundowaną prze Szkołę Jazdy DRIFT – kurs na PRAWA JAZDY.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspaniałą zabawę i gorący doping. Gratulujemy zwycięzcom!!!

Życzymy samych sukcesów, zwłaszcza w salach lekcyjnych. Do zobaczenia za rok!!!