Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych
im. Stefana Władysława Bryły w Białymstoku

 • ul. Słonimska 47/1
 • 15-029 Białystok
 • tel. 85 740 81 31
 • zsbg@zsbg.bialystok.pl

Od zeszłego roku młodzież klas pierwszych naszej szkoły, często dopiero zaczynająca  swoją przygodę z językiem niemieckim, bierze udział w projekcie edukacyjnym organizowanym przez Centrum Edukacji Nauczycieli „Niemcy? Co to za kraj?”  3 października uczniowie klasy Iz, wraz z  panią Magdaleną Otto, byli gośćmi CEN. Kto wynalazł MP3? Kim był Levi Strauss? Co wyprodukował Adolf Dassler? Czy poduszka powietrzna to dzieło Niemców? Kto skonstruował pierwszy śmigłowiec? Czy Hugo Boss to marka niemiecka?

Uczniowie dowiedzieli się w trakcie zajęć warsztatowych wiele ciekawostek z tego kraju, poszerzyli swoją wiedzę geograficzną i  nie tylko…

 Magdalena Otto

 • 1-6
 • 2-8
 • 3-7
 • 4-5
 • 5-1
 • 6-2
 • 7-3
 • 8-Iz

DANE TELEADRESOWE

Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych im. S. W. Bryły

ul. Słonimska 47/1

15-029 Białystok

tel. 85 7408131

fax 85 7408146

zsbg@zsbg.bialystok.pl

 

Kontakt do inspektora ochrony danych inspektor@kancelaria-explico.pl

Skrzynka na sygnały w sprawie bezpieczeństwa w szkole:
bezpieczenstwo@zsbg.bialystok.pl

Scroll to top