Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych
im. Stefana Władysława Bryły w Białymstoku

 • ul. Słonimska 47/1
 • 15-029 Białystok
 • tel. 85 740 81 31
 • zsbg@zsbg.bialystok.pl

19 lutego obchodzimy szczególną rocznicę, podniosłą i piękną, ważną dla najnowszej historii naszego miasta: 100-lecie odzyskania niepodległości przez Białystok i włączenia w granice wolnej, odrodzonej Polski. Dziś odbyły się miejskie uroczystości z tej okazji, na których obecna była delegacja naszej szkoły: klasa 2G pod opieką Pana Marka Żmujdzina oraz poczet sztandarowy pod opieką Pana Jarosława Nowiczkowa.

Miejscem spotkania mieszkańców miasta był Rynek Kościuszki i plac przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. W uroczystości wzięły udział władze miasta i samorządu białostockiego, władze wojewódzkie i samorządowe województwa podlaskiego, delegacje wielu szkół oraz  instytucji państwowych i kościelnych.  Okolicznościowe przemówienie wygłosił Prezydent Miasta Białegostoku Tadeusz Truskolaski. Odczytano „Apel Poległych”  i złożono wieńce pod pomnikiem Marszałka Piłsudskiego. Spotkanie odbywało się według rytuału wojskowego z udziałem 18 Pułku Rozpoznawczego stacjonującego w naszym mieście. Na zakończenie uroczystości odsłonięto tablicę pamiątkową. Później mieszkańcy mogli skosztować urodzinowego tortu oraz rozgrzać się wojskową grochówką. Zapraszamy do przeczytania gazetki na temat odzyskania niepodległości przez nasze miasto znajdującej się przy pokoju nauczycielskim i obejrzenia zdjęć przedwojennego Białegostoku – miasta, którego w takim kształcie już nie ma (wystawa zdjęć otwarta jest w świetlicy/klubie młodzieżowym).

Marek Żmujdzin, Dorota Woińska – Żmujdzin, Robert Peciak

 • 1._Oddziały_wojskowe_podczas_uroczystości
 • 2._Władze_miasta_i_samorządu
 • 3._Podniesienie_flagi_państwowej
 • 4._Poczty_sztandarowe_wokół_pomnika_Marszałka_Piłsudskiego
 • 5._Kawaleria_podczas_defilady
 • 6._Kawaleria_podczas_defilady
 • 7.Składanie_wieńców_i_kwiatów_pod_pomnikiem_Marszałka_Piłsudskiego
 • 8.Poczet_sztandarowy_ZSBG
 • 9._Poczet_sztandarowy_ZSBG
 • IMG_20190219_095941
 • IMG_20190219_100146a

DANE TELEADRESOWE

Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych im. S. W. Bryły

ul. Słonimska 47/1

15-029 Białystok

tel. 85 7408131

fax 85 7408146

zsbg@zsbg.bialystok.pl

 

Kontakt do inspektora ochrony danych inspektor@kancelaria-explico.pl

Skrzynka na sygnały w sprawie bezpieczeństwa w szkole:
bezpieczenstwo@zsbg.bialystok.pl

Scroll to top