Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych
im. Stefana Władysława Bryły w Białymstoku

 • ul. Słonimska 47/1
 • 15-029 Białystok
 • tel. 85 740 81 31
 • zsbg@zsbg.bialystok.pl

Długo czekaliśmy na miejsce, w którym nasi uczniowie będą mogli wygodnie i profesjonalnie podnosić swoje kwalifikacje zawodowe. Jednak cierpliwość się opłaciła. Nareszcie się udało!

Od 11  stycznia 2019r. oficjalnie możemy cieszyć się nowym Centrum Kształcenia Praktycznego. To nowoczesny obiekt, który sprawi, że uczenie się na kierunkach w obszarze budowlanym stanie się jeszcze bardziej efektywne, a młodzież Zespołu Szkół Budowlano – Geodezyjnych zdobędzie doświadczenie i będzie mogła wykorzystać je w pracy zawodowej.

 

Uroczystość otwarcia CKP uświetnili swoją obecnością Pan Tadeusz Truskolaski – Prezydent Miasta Białegostoku, Marek Malinowski, który reprezentował Samorząd Województwa. Gościliśmy także przedstawicieli duchowieństwa, Panią Elżbietę Kamińską wicekuratora oświaty, Panią Wiesławę Ćwiklińską z-cę dyrektora Departamentu Edukacji oraz przedstawicieli Politechniki Białostockiej, a także dyrektorów zaprzyjaźnionych szkół, rodziców i młodzież.  Byli z nami przedstawiciele firm współpracujących ze szkołą i biorących udział w tworzeniu CKP, przede wszystkim Pan Władysław Bojarczyk Prezes Przedsiębiorstwa Produkcyjno - Usługowego „MARK-BUD” – realizator inwestycji i jego najbliżsi współpracownicy oraz Tomasz Jacyniewicz– architekt CKP.

Poświęcenia obiektu dokonali Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup dr Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki oraz Jego Ekscelencja Biskupa Supraski Andrzej.

Wysłuchaliśmy wiele miłych słów pod adresem naszej szkoły oraz życzeń dalszych sukcesów w kształceniu młodzieży i powodzenia w nauce. Pan Prezydent odsłonił również pamiątkową tablicę, która będzie przypominać instytucje i firmy, dzięki którym powstało Centrum Kształcenia Praktycznego, a także wręczył nagrodę p. Tomaszowi Rolakowi za wysiłek włożony w jego pracę, także na rzecz tworzenia CKP.

Podczas uroczystości Tadeusz Truskolaski rozdał akty stypendialne 24 „najlepszym z najlepszych”, którzy korzystają z „Programu stypendialnego dla szczególnie uzdolnionych uczniów, motywujące do pracy i samokształcenia”. Stypendium wynosi 1000 zł miesięcznie i będzie wypłacane młodzieży przez 10 miesięcy. W imieniu stypendystów wystąpiła Alicja Puchalska z kl. 3G, która podkreśliła, że nauka się opłaca.

W sali konferencyjnej mogliśmy zobaczyć film autorstwa p. Artura Maciorowskiego, w którym przedstawił etapy powstawania CKP. Otwarcie uatrakcyjnił  występ szkolnego chóru pod batutą p. Urszuli Zdanowicz. Fanfary podczas przecinania wstęgi zagrał na trąbce Kacper Reszuta  z kl. 1e. Uroczystość prowadzili p. Sylwia Karczewska i Filip Jakubowski z kl. 4A, a profesjonalną obsługę techniczną zapewnili p. Paweł Klim oraz Marek Mackiewicz z kl.2b.

Przypominamy, że CKP powstało w ramach projektu „Wiemy więcej – budujemy więcej” współfinansowanego przez Unię Europejską. Jest ono jednym z najnowocześniejszych inwestycji edukacyjnych w Polsce. Zostało wybudowane w trzykondygnacyjnym, podpiwniczonym budynku o powierzchni 3707,8 m². Jest obiektem dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także niskoenergetycznym i wykorzystującym odnawialne źródła energii (pompy ciepła, instalacje solarne, panele fotowoltaiczne, turbinę wiatrową).

Należy pamiętać, że Centrum Kształcenia Praktycznego stworzono z myślą o uczniach, młodych budowlańcach, drogowcach, geodetach, sanitarnikach i technikach energii odnawialnej. To dla nich zorganizowano na parterze pracownie robót drogowych i sieci sanitarnych oraz salę lekcyjną instruktarzową. Na parterze znajdują się laboratorium materiałów budowlanych i pracownia robót konstrukcyjno – budowlanych. Pierwsze piętro zajmują pracownie komputerowa kształcenia zawodowego, robót wykończeniowych w budownictwie oraz instalacji sanitarnej i obróbki ręcznej materiałów. Natomiast na II piętrze są pracownie komputerowa wspomagania projektowania, systemów energii odnawialnej oraz instalacji elektrycznej, a także laboratorium odnawialnych źródeł energii. Wszystkie pomieszczenia zostaną wyposażone w sprzęt techno – dydaktyczny najwyższej jakości oraz bezprzewodowy dostęp do Internetu.

Dziękujemy wszystkim osobom, instytucjom, firmom, dzięki którym możemy cieszyć się naszym Centrum Kształcenia Praktycznego.

Nie pozostaje już nic innego, jak tylko korzystać z nowoczesnych możliwości kształcenia i zdobywać praktykę w zawodzie! Powodzenia!

Sylwia Karczewska

 • CKP_001
 • CKP_002
 • CKP_003
 • CKP_006
 • CKP_009
 • CKP_011
 • CKP_012
 • CKP_015
 • CKP_025
 • CKP_032
 • CKP_034
 • CKP_050
 • CKP_058
 • CKP_063
 • CKP_064
 • CKP_067
 • CKP_076
 • CKP_083
 • CKP_085
 • CKP_088
 • CKP_094
 • CKP_096
 • CKP_108
 • CKP_113
 • CKP_120
 • CKP_121
 • CKP_122
 • CKP_125
 • CKP_129
 • CKP_130
 • CKP_131
 • CKP_132
 • CKP_134
 • CKP_136
 • CKP_137
 • CKP_138
 • CKP_141
 • CKP_142
 • CKP_144
 • CKP_145
 • CKP_146
 • CKP_147
 • CKP_148
 • CKP_149
 • CKP_150
 • CKP_151
 • CKP_152
 • CKP_153

DANE TELEADRESOWE

Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych im. S. W. Bryły

ul. Słonimska 47/1

15-029 Białystok

tel. 85 7408131

fax 85 7408146

zsbg@zsbg.bialystok.pl

 

Kontakt do inspektora ochrony danych inspektor@kancelaria-explico.pl

Skrzynka na sygnały w sprawie bezpieczeństwa w szkole:
bezpieczenstwo@zsbg.bialystok.pl

Scroll to top