Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych

• 15-029 Białystok
  • tel. 85 740 81 31
  • zsbg@zsbg.bialystok.pl

Zespół Szkół - Budowlano Geodezyjnych świętował urodziny 14 grudnia 2018r. W tym roku hasłem przewodnim był SPORT. Już od października nauczyciele wychowania fizycznego dostarczali nam sportowych atrakcji. Na uroczystości Święta Szkoły, prowadzonej przez Weronikę Augustynowicz z kl. IVG i Jakuba Kuleszę z kl. 3z,  wyróżniono najlepszych  z najlepszych.  Turniej o Puchar Dyrektora Szkoły w piłce siatkowej wygrała klasa 3a.

Poznaliśmy także zwycięską drużynę dziewcząt, która rywalizowała również w tej dyscyplinie sportu. Nagrodzono: Helenę Karbowską, Dominikę Pietrzak i Ewę Tarasewicz z kl.3b, a także Monikę Twarowską z 3z oraz Elizę Truchan i Patrycję Wysocką z kl. 4h.

Miłośnicy białej, celulozowej piłeczki również mieli okazję się sprawdzić. Zwycięzcami Turnieju Tenisa Stołowego zostali uczniowie z klasy 1c.

Po raz pierwszy w szkole został zorganizowany Turniej Szachowy ZSB- G, który przygotował p. Kamil Radzajewski. Najlepszym zawodnikiem okazał się Adam Wojtach z kl. 4z.

Tradycją naszej szkoły jest przyznawanie specjalnych nagród nauczycielowi, uczniowi i sportowcowi. Te wyróżnienia to Bryłki, które swoją nazwę zawdzięczają patronowi naszej Szkoły – Stefanowi Władysławowi Bryle. Kadydaci zaprezentowali się w filmie, nakręconym specjalnie przy okazji wyborów. Jego głowni twórcy to Jakub Kulesza z kl. 3z, Marek Mackiewicz z kl. 2b oraz Agata Kakareko z kl. 3h. Im także zawdzięczamy doskonałą jakość techniczną uroczystości, jak zwykle spisali się na medal (pod czujnym okiem p. Pawła Klima).

30 listopada 2018r. odbyły się wybory, gdzie uczniowie i nauczyciele oddawali głos na swoich kandydatów. Bryłki zostały wręczone na Święcie Szkoły i otrzymali je: p. Ewa Korbut – Papciak w kategorii NAUCZYCIEL ROKU 2018, Hubert Mitrosz (kl. 4z) – UCZEŃ ROKU 2018 oraz Filip Tarnogórski z kl. 3e – SPORTOWIEC ROKU 2018.

Oprawę muzyczną zapewnił Kacper Reszuta z kl. 1e, który budował nastrój, grając na trąbce. Oko cieszyły dekoracje przygotowane przez p. Małgorzatę Rzącę.

Przez cały tydzień poprzedzający uroczystość uczniowie mieli okazję uczestniczyć w spotkaniach promujących zdrowy styl życia.

Gościliśmy w szkole pana Jarosława Kazberuka - polskiego kierowcę i pilota rajdowego, trenera judo, członka drużyny sportowej R-Six Team, który siedmiokrotnie startował w Rajdzie Dakaru. Zarażał nas swoim optymizmem i energią i opowiedział o swoich pasjach, podkreślając, że warto realizować marzenia.

Dziewczyny z klas 2 i 3 g,h wysłuchały wykładu pani dietetyk i ambasadorki firmy Asics Agnieszki Kucharczyk o zdrowym stylu życia. W trakcie spotkania pani Agnieszka zachęcała  do świadomego odżywiania się i podejmowania aktywności fizycznej, a klasa 4a wzięła udział w warsztatach nauki szybkiego czytania przeprowadzonych przez p. Ewelinę Pietroczuk z Akademii Nauki.

Niespodzianką były konkursy sportowe, w których uczniowie mogli sprawdzić się w konkurencjach związanych z piłką ręczną, siatkową, koszykową oraz nożną. Filip Jakubowski z kl. 4a zagrzewał uczestników do walki.

Na zakończenie Święta Szkoły zmierzyły się ze sobą dwie niesamowite drużyny – reprezentanci Nauczycieli, których przeciwnikami byli  uczniowie szkoły. Wygrali uczniowie. Gratulujemy!

Naszej Szkole, a przede wszystkim ludziom którzy ją tworzą, życzymy samych sukcesów!

Wszystkim tym, którzy włączyli się w organizację uroczystości, serdecznie dziękujemy!

Katarzyna Półtorak

Sylwia Karczewska

• IMG_2632a
  • zdjcie-gowne