Drukuj

Drugie miejsce drużynowo w Polsce, to wspaniałe osiągnięcie uczniów naszej szkoły na XLI Olimpiadzie Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej w Żelechowie. Zespół ZSB-G w składzie Adrianna Gierałtowska, Patryk Kondrat i Bartłomiej Dec uzyskali wspaniały wynik w etapie międzyszkolnym XLI OWGiK, ulegając tylko drużynie z Rzeszowa.  

Ale to nie koniec sukcesów. Patryk Kondrat zajął szóste miejsce w etapie centralnym, uzyskując tytuł finalisty oraz najważniejszą nagrodę – indeks na wyższą uczelnię. Osiągnięcia naszych uczniów tym bardziej cieszą, że konkurencja była ogromna. W etapie międzyszkolnym brało udział 75 uczestników z całej Polski, Bartłomiej Dec zajął 8 miejsce i zakwalifikował się do etapu centralnego, natomiast Adrianna Gierałtowska zajęła 21 miejsce, przegrywając tylko 1 punktem z uczestnikami etapu centralnego.

 

Etap międzyszkolny ogólnopolskiej olimpiady odbył się w dniach 4-5 kwietnia w Żelechowie. Wzięło w nim udział 25 najlepszych szkół kształcących w zawodzie technik geodeta. Zostały one zakwalifikowane do udziału w etapie międzyszkolnym, po wyłonieniu najlepszych spośród 61 szkół biorących udział w I etapie olimpiady w październiku 2018r. W pierwszym dniu zmagań uczniowie indywidualnie rozwiązywali 4 zadania tekstowe i 80 zadań testowych. Uzyskany wynik w pierwszej 20. pozwalał na zakwalifikowanie do etapu centralnego. Drugiego dnia trzyosobowe zespoły wykonywały dwa zadania terenowe. Suma punktów indywidualnych i zespołowych wyłoniła kolejność drużynową. W sobotę 6 kwietnia odbył się etap centralny, który składa się z dwóch części. Na początku 20 uczestników rozwiązywało 30 zadań testowych i tylko 10 najlepszych wyników zostało zakwalifikowanych do finału centralnego. Ten moment jest najbardziej stresujący, każdy z uczestników odpowiada ustnie na 4 pytania, które na bieżąco są oceniane przez pięcioosobowe jury. Aby uzyskać tytuł finalisty należy zdobyć minimum 50% punktów, natomiast troje najlepszych uczestników uzyskuje tytuł laureata etapu centralnego. Wszyscy laureaci i finaliści otrzymują główną nagrodę – indeks na wyższą uczelnię.

Gratulujemy naszym młodym przyszłym geodetom. Patrykowi życzymy powodzenia na maturze i studiach, natomiast Adzie i Bartkowi życzymy sukcesów na XLII OWGiK w przyszłym roku szkolnym.