Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych
im. Stefana Władysława Bryły w Białymstoku

  • ul. Słonimska 47/1
  • 15-029 Białystok
  • tel. 85 740 81 31
  • zsbg@zsbg.bialystok.pl

Zakończył się okres Świąt Bożego Narodzenia, który szczególnie skłania nas do dzielenia się dobrem i miłością z innymi. To najlepszy moment, aby okazać wsparcie osobom potrzebującym pomocy. W tym roku nasza szkoła dołączyła do uczestników kampanii Ministerstwa Edukacji Narodowej  #RazemNaŚwięta

Czas podsumować różne inicjatywy społeczne, wiążące się z tą akcją, które podejmowaliśmy w szkole.  Były to różne działania organizowane przez szkolny Klub Młodych Wolontariuszy, PCK oraz Samorząd Uczniowski.

 

Działania Wolontariatu:

- Warsztaty plastyczne – uczniowie wykonywali przeróżne ozdoby świąteczne z przeznaczeniem na kiermasz charytatywny

- Kiermasz w Parafii Matki Bożej Fatimskiej przeprowadzony wraz ze Wspólnotą Przyjaciele Oblubieńca – włączyliśmy się w zbiórkę na rzecz niepełnosprawnych dzieci z tej parafii oraz zebraliśmy pieniądze dla chorego małego Tymka Płockiego z Białegostoku, który od 8 miesiąca życia cierpi na szkliwienie kłębuszków nerkowych i musi być dializowany. Historia niespełna 2-letniego Tymoteuszka #NereczkaTymeczka bardzo nas poruszyła i z serca go wspieramy.
Zachęcamy też do przekazania 1% podatku na pomoc i ochronę zdrowia: Fundacja Dzieciom Zdążyć z Pomocą, KRS: 0000037904, 33728 Płocki Tymoteusz

- Zorganizowaliśmy zbiórkę artykułów higienicznych, książeczek, zabawek i słodyczy – Paczuszka dla chorego maluszka – prezenty trafiły do dzieci z hospicjów: Fundacja Pomóż Im, Stowarzyszenie Obok Nas Podlaskie Hospicjum dla Dzieci.

- Wzięliśmy udział w zbiórce żywności Banków Żywności –  efektem było 1244 kg produktów spożywczych. Paczki otrzymało 108 rodzin, podopiecznych Stowarzyszenia Kontakt Miast Białystok –Eindhoven.

- Nikt nie powinien czuć się sam w Święta, dlatego ofiarowaliśmy 150 kartek świątecznych, które dzięki SKMBE trafiły wraz z życzeniami i paczkami świątecznymi do pacjentów szpitala psychiatrycznego w Choroszczy.

- Samorząd Uczniowski i PCK prowadzą w szkole Akcję Góra Grosza, potrwa ona do marca.

- PCK wraz z panią higienistką zorganizowało Akcję Naszpikowani, podczas której 68 osób zapisało się do bazy dawców szpiku kostnego.

Dziękujemy za zaangażowanie i codzienną pomoc wszystkim uczniom i nauczycielom, bez których te działania by się nie odbyły.

Szczegóły poszczególnych działań i zdjęcia na szkolnym facebooku https://web.facebook.com/zsbgbialystok/   #RazemNaŚwięta

Dorota Woińska-Żmujdzin

DANE TELEADRESOWE

Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych im. S. W. Bryły

ul. Słonimska 47/1

15-029 Białystok

tel. 85 7408131

fax 85 7408146

zsbg@zsbg.bialystok.pl

 

Kontakt do inspektora ochrony danych inspektor@kancelaria-explico.pl

Skrzynka na sygnały w sprawie bezpieczeństwa w szkole:
bezpieczenstwo@zsbg.bialystok.pl

Scroll to top