Drukuj

27.11.2017r. w naszej szkole odbyły się eliminacje do ligi w piłkę ręczną dziewcząt. W eliminacjach wzięły udział trzy zespoły: III LO Białystok, VIII LO Białystok i gospodarze turnieju – ZSBG Białystok.

 

Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. Pierwszy mecz zagrały drużyny ZSBG Białystok i III LO Białystok. Nasze dziewczyny, po bardzo dobrej grze, wygrały 13:7. Drugi mecz rozegrały zespoły III LO Białystok i VIII LO Białystok. Ten mecz, po zawziętej walce, wygrały dziewczęta z III LO Białystok 9:6. Ostatni mecz zagrały gospodynie turnieju z VIII LO Białystok. W tym meczu lepsze okazały się nasze dziewczyny wygrywając 8:5.

Podsumowując nasza drużyna wygrała dwa mecze i jest na prowadzeniu, III LO wygrało jeden mecz i jest na drugim miejscu, natomiast VIII LO zajęło trzecie miejsce. Bramki dla naszego zespołu zdobywały: Soroka Daria II G, Buraczyk Aleksandra III G, Zimnoch Natalia II H, Czech Diana I G oraz Rożenko Daria IV H.

Do sukcesu naszych dziewczyn również przyczynili się kibice, którzy swoim dopingiem zagrzewali dziewczyny do walki, za co jesteśmy bardzo wdzięczne.

Za dwa tygodnie rozegrany zostanie turniej rewanżowy o wejście do ligi. Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków piłki ręcznej do kibicowania naszym dziewczynom.

Skład reprezentacji ZSBG Białystok:

  1. Czech Diana I G
  2. Puchalska Alicja II G
  3. Soroka Daria II G
  4. Dobrogowska Daria II H
  5. Kakareko Agata II H
  6. Zimnoch Natalia II H
  7. Twarowska Monika II Z
  8. Buraczyk Aleksandra III G
  9. Łapińska Małgorzata III H
  10. Krasnoborska Natalia III H
  11. Korolczuk Katarzyna III Z
  12. Abramowicz Grażyna IV G
  13. Rożenko Daria IV H

Opiekun zespołu: Katarzyna Półtorak