Drukuj

W czwartek 19 września 2019r. na Stadionie Miejskim w Białymstoku odbyła się uroczystość Inauguracji Sportowego Roku Szkolnego 2019/2020, zorganizowana przez  Podlaski Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Białymstoku. Gości – samorządowców, działaczy sportowych, dyrektorów i nauczycieli szkół z regionu, a przede wszystkim młodych sportowców powitał poseł na sejm i prezes PWSZS  Kazimierz Gwiazdowski. Podkreślał znaczenie sportu w wychowaniu młodego pokolenia. Gratulował nauczycielom i młodzieży wspaniałych osiągnięć sportowych.

 

Uroczystość Inauguracyjna została połączona z Podsumowaniem Współzawodnictwa Sportowego Szkół Województwa Podlaskiego za rok szkolny 2018/2019. O kolejności szkól we współzawodnictwie decydowała suma punktów zdobytych w zawodach sportowych w różnych dyscyplinach.

W klasyfikacji głównej (dziewcząt i chłopców) szkół ponadgimnazjalnych województwa podlaskiego Zespół Szkół Budowlano - Geodezyjnych zajął VI miejsce.

Podczas uroczystości pani dyrektor Małgorzata Sutuła odebrała 3 puchary:

Specjalne dyplomy gratulacyjne podpisane przez  prezesa Podlaskiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego pana senatora Kazimierza Gwiazdowskiego i Podlaskiego Kuratora Oświaty panią Beatę Pietruszkę otrzymali nauczyciele, którzy przyczynili się do sukcesu sportowego naszej szkoły : pani Katarzyna Półtorak, panowie Jarosław Nowiczkow, Piotr Grzybko, Zbigniew Kulikowski, Robert Chyży i Bogdan Rudziński.

Naszym sportowcom i ich trenerom serdecznie gratulujemy tak spektakularnych sukcesów! Życzymy utrzymania formy w nowym roku szkolnym.