Drukuj

W czwartek 20 września 2018r. na Stadionie Miejskim w Białymstoku odbyła się uroczystość Inauguracji Sportowego Roku Szkolnego 2018/2019, w czasie której nastąpiło podsumowanie współzawodnictwa sportowego za rok szkolny 2017/2018. Od 6 lat nasza szkoła zajmuje miejsca na podium w najważniejszym święcie sportowym szkół w województwie podlaskim. Na Inaugurację zapraszanych jest tylko 8 najlepszych szkół z każdego poziomu edukacji w województwie.

 Podczas uroczystości pan dyrektor Robert Chyży odebrał 2 puchary: za współzawodnictwo sportowe szkół ponadgimnazjalnych województwa podlaskiego i za rywalizację w kategorii chłopców. W klasyfikacji głównej (dziewcząt i chłopców) szkół ponadgimnazjalnych województwa podlaskiego Zespół Szkół Budowlano - Geodezyjnych zajął V miejsce na 76 sklasyfikowanych szkół. Dziewczęta zostały sklasyfikowane na 10 miejscu. Natomiast największy sukces od ponad 20 lat startów zanotowali chłopcy zajmując III miejsce w rywalizacji sportowej szkół ponadgimnazjalnych województwa podlaskiego.

Specjalne dyplomy gratulacyjne podpisane przez  prezesa Podlaskiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego pana senatora Kazimierza Gwiazdowskiego i Podlaskiego Kuratora Oświaty panią Beatę Pietruszkę otrzymali nauczyciele, którzy przyczynili się do sukcesu sportowego naszej szkoły : pani Katarzyna Półtorak, panowie Robert Chyży, Jarosław Nowiczkow, Piotr Grzybko, Zbigniew Kulikowski i Bogdan Rudziński.

W trakcie inauguracji rozgrywane były sztafety lekkoatletyczne o Puchar Urzędu Marszałkowskiego. Naszą szkołę reprezentowali: Adrian Packiewicz IV h, Paweł Józefowicz IV z, Mateusz Rokicki IV d, Filip Tarnogórski III e. Po świetnym biegu na 800m, 400m, 200m i 100m chłopcy zajęli 4 miejsce.

 Naszym sportowcom i ich trenerom serdecznie gratulujemy tak spektakularnych sukcesów! Życzymy utrzymania formy w nowym roku szkolnym.