Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych
im. Stefana Władysława Bryły w Białymstoku

  • ul. Słonimska 47/1
  • 15-029 Białystok
  • tel. 85 740 81 31
  • zsbg@zsbg.bialystok.pl

Informujemy, iż w związku z sytuacją epidemiologiczną i rozporządzeniami władz oświatowych szósta edycja Konkursu Polska Nasza Niepodległa w tym roku nie odbędzie się. 

Organizatorzy

Tydzień dla Niepodległej w Zespole Szkół Budowlano - Geodezyjnych obfituje w wiele wydarzeń związanych ze Świętem 11 listopada. Każdy ma możliwość celebrowania tej ważnej rocznicy. Można było również uzupełnić swoją wiedzę na temat wydarzeń sprzed wieku.

5 listopada w naszej szkole odbyła się Konferencja popularnonaukowa skierowana do młodzieży „Drogi Polski do Niepodległej”. Uczestnikami jej byli młodzi ludzie z całej Polski. Białystok reprezentowali uczniowie ZSBG oraz SP5, SP10, SP26, SP42, SP48 oraz Zespołu Szkół Katolickich. Łącznie w spotkaniu wzięło udział 300 osób.  Sesję poprowadzili i uświetnili muzycznie uczniowie ZSBG. Tematem przewodnim sympozjum była walka Polaków o niepodległość ze szczególnym uwzględnieniem Białegostoku i Białostocczyzny.

Czytaj więcej...

Zespół Szkół Budowlano - Geodezyjnych, organizując Tydzień dla Niepodległej, włączył się w uroczyste obchody 100-nej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W ramach Tygodnia odbywają się prelekcje, filmy, pokazy, lekcje historii poświęcone temu wydarzeniu. Młodzież mogła wziąć udział w konkursie szkolnym – „Nasi najbliżsi dla niepodległej w 100-lecie odzyskania niepodległości” – opisując dzieje swoich przodków, przynosząc pamiątki rodzinne.

Czytaj więcej...

Znamy już laureatów V Konkursu Historycznego „Polska… Nasza Niepodległa. W Stulecie Odzyskania Niepodległości 1918 - 2018”.  

Komisja Główna pod przewodnictwem pana Roberta Chyżego – zastępcy dyrektora ZSBG ustaliła, co następuje. Do 5 Konkursu Historycznego „Polska ... Nasza Niepodległa” zgłosiło się łącznie 1806 uczestników (525 osób do testu wiedzy i 1281 osób w pozostałych kategoriach) ze 144 placówek oświatowych: (2 przedszkola, 82 szkoły podstawowe, 60 szkół ponadgimnazjalnych),

Czytaj więcej...

logo pl alternatywny

Projekt realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
Program Wieloletni „Niepodległa”   https://niepodlegla.gov.pl/

V edycję Konkursu Historycznego "Polska... Nasza Niepodległa" pod hasłem „W stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości 1918-2018” Patronatem objęli:

*  Patronaty Honorowe:

Czytaj więcej...

logo pl alternatywnyZespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych w Białymstoku organizuje V Konkurs Historyczny „Polska… Nasza Niepodległa”. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest hasło: „W STULECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI 1918-2018". Konkurs skierowany jest do uczniów z całej Polski, na wszystkich etapach edukacyjnych (szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne, przedszkola).

Załączniki
Download this file (folder V konkursu.pdf)Folder[ ]1310 kB
Download this file (Plakat V Konkursu...pdf)Plakat[ ]548 kB
Download this file (Regulamin V Konkursu Historycznego.....pdf)Regulamin[ ]888 kB
Czytaj więcej...

DANE TELEADRESOWE

Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych im. S. W. Bryły

ul. Słonimska 47/1

15-029 Białystok

tel. 85 7408131

fax 85 7408146

zsbg@zsbg.bialystok.pl

 

Kontakt do inspektora ochrony danych inspektor@kancelaria-explico.pl

Skrzynka na sygnały w sprawie bezpieczeństwa w szkole:
bezpieczenstwo@zsbg.bialystok.pl

Scroll to top