Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych
im. Stefana Władysława Bryły w Białymstoku

 • ul. Słonimska 47/1
 • 15-029 Białystok
 • tel. 85 740 81 31
 • zsbg@zsbg.bialystok.pl

Za nami kolejny tydzień w Hiszpanii!

W tym tygodniu grupa geodetów oraz grupa odnawialnych źródeł energii kontynuowały naukę obsługi programu do projektowania 3D. Tym razem skupiliśmy się na wizualizacji terenu przeznaczonego pod budowę farmy fotowoltaicznej. Część praktyk zrealizowaliśmy również w terenie w miejscowości Algemesi. W celu wyznaczenia spadku terenu, wykonywaliśmy pomiary niwelacyjne przy użyciu niwelatora. Grupa geodetów skupiła się następnie na wektoryzacji numerycznych modeli terenu na podstawie izomapy.

Grupa budownictwa natomiast zajęła się montażem profili aluminiowych potrzebnych do wykonania ścianki działowej w technologii suchej zabudowy, montażem płyt gipsowo – kartonowych, szpachlowaniem oraz gruntowaniem postawionych ścianek.

Mimo pracowitego tygodnia nie mogliśmy się oprzeć chęci zobaczenia wschodu słońca nad morzem. W sobotę więc jeszcze przed świtem, wsiedliśmy do metra i pojechaliśmy na plażę. Zdecydowanie było warto. Resztę sobotniego dnia spędziliśmy grając w siatkówkę plażową i opalając się. Po południu zaś poszliśmy na Corridę, czyli tradycyjne, hiszpańskie walki byków. Wieczorem oglądaliśmy spektakularny pokaz fajerwerków z okazji lokalnego święta i przeszliśmy się na nocny spacer po malowniczej Walencji.

Niedziela upłynęła nam na wycieczce do Jaskini Świętego Józefa, gdzie odbyliśmy rejs łodzią po najdłuższej w Europie podziemnej rzece. Było to naprawdę niesamowite przeżycie dla nas wszystkich. Wyglądało jak z bajki!

Następnie udaliśmy się do zamku templariuszy w mieście Peñíscola, gdzie mogliśmy zwiedzić świetnie zachowaną twierdzą, a z wyższych poziomów rozciągał się niezapomniany widok na hiszpańskie wybrzeże i typowe białe miasteczko.

Jesteśmy oczarowani widokami, które widzimy tu na co dzień i jest nam przykro, że niedługo musimy wracać. Przed nami ostatni tydzień hiszpańskiej przygody i planujemy wykorzystać go do ostatniej sekundy. Do zobaczenia na szkolnym korytarzu!

Hasta luego!

 • image0
 • image1
 • image2
 • image3
 • image4
 • image5
 • image6
 • image7

DANE TELEADRESOWE

Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych im. S. W. Bryły

ul. Słonimska 47/1

15-029 Białystok

tel. 85 7408131

fax 85 7408146

zsbg@zsbg.bialystok.pl

 

Kontakt do inspektora ochrony danych inspektor@kancelaria-explico.pl

Skrzynka na sygnały w sprawie bezpieczeństwa w szkole:
bezpieczenstwo@zsbg.bialystok.pl

Scroll to top