Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych
im. Stefana Władysława Bryły w Białymstoku

  • ul. Słonimska 47/1
  • 15-029 Białystok
  • tel. 85 740 81 31
  • zsbg@zsbg.bialystok.pl

Zakończył się październik - Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, ustanowiony przez International Association of School Librarianship (Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego). Hasło tegorocznych obchodów  brzmiało „Książka nas łączy”. 

O obchodach święta bibliotek informowały plakaty na tablicy ogłoszeń w bibliotece.

 

Z tej okazji po raz szósty odbył się Quiz ze znajomości  lektur szkolnych, w którym wzięło udział 14 uczniów z klas maturalnych. Najwięcej punktów zdobyła Sylwia Roman z klasy IV B.

W ramach tegorocznych obchodów wybraliśmy się także do VI LO na spotkanie ze współczesnym polskim pisarzem Zygmuntem Miłoszewskim, autorem popularnej  serii powieści sensacyjno-kryminalnych o prokuratorze Teodorze Szackim („Uwikłanie”, „Ziarno prawdy”, „Gniew”).

Przez cały miesiąc obchodom święta bibliotek szkolnych  towarzyszyła akcja bookcrossing’u, która polega  na gromadzeniu książek przynoszonych przez czytelników z przeznaczeniem do dalszego wykorzystania.

nauczyciele bibliotekarze

zdj1

zdj2

DANE TELEADRESOWE

Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych im. S. W. Bryły

ul. Słonimska 47/1

15-029 Białystok

tel. 85 7408131

fax 85 7408146

zsbg@zsbg.bialystok.pl

 

Kontakt do inspektora ochrony danych inspektor@kancelaria-explico.pl

Skrzynka na sygnały w sprawie bezpieczeństwa w szkole:
bezpieczenstwo@zsbg.bialystok.pl

Scroll to top