Drukuj

Czy znasz to miłe  uczcie, kiedy trzymasz w ręku książkę i ona pachnie farbą drukarską, okładka jest nowa, nienaruszona i wiesz, że zaraz zatopisz się w jej treść? Takich nowych, „pachnących, jak świeże bułeczki” bestsellerów do naszej biblioteki przybyło około 600!

Dotarły do nas książki zakupione przez szkołę w ramach Priorytetu 3 (Rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych) „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”.

„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” jest uchwalonym przez Radę Ministrów programem wieloletnim na lata 2016-2020 w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego.

Za otrzymane wsparcie finansowe zostało zakupionych prawie 600 egzemplarzy nowych książek w ogromnej większości nie będących lekturami. Wśród nich są: popularne romanse,  kryminały, fantasy, thrillery, biografie, horrory, książki popularnonaukowe z różnych dziedzin, audiobooki lektur oraz wybitne dzieła z klasyki literatury polskiej i obcej, czyli… zarówno zwykły „pożeracz książek”, jak i wytrawny (wymagający) czytelnik z pewnością znajdą coś dla siebie.

Lista zakupionych ksiażek

Nauczyciele bibliotekarze
Maria Milewska, Sylwia Karczewska, Dorota Woińska - Żmujdzin