Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych
im. Stefana Władysława Bryły w Białymstoku

  • ul. Słonimska 47/1
  • 15-029 Białystok
  • tel. 85 740 81 31
  • zsbg@zsbg.bialystok.pl

Link do naszego bloga: https://malagazsbg2023.blogspot.com/?m=1

Dzisiaj opuszczamy Malagę. Spędziliśmy tu miło czas, realizując praktykę zawodową za granicą w ramach programu Erasmus+. 

Praktyka zawodowa wiąże się  nie tylko z nabywaniem nowych doświadczeń, umiejętności i wiedzy. To także  sposób na oderwanie się od codzienności.  W tym roku od 22.04 do 20.05.2023 szesnaścioro uczniów miało okazję pogłębić wiadomości i rozwinąć zainteresowania w hiszpańskich firmach Malagi.

Czytaj więcej...

W dniu 3 kwietnia 2023r. zorganizowaliśmy spotkanie informacyjne dla uczestników praktyk zagranicznych i ich rodziców. 

Rodzice poznali organizatorów wyjazdu oraz szczegółowe informacje dotyczące podróży i pobytu w Maladze. 

Czytaj więcej...

W pierwszym dniu wiosny zespół do spraw współpracy międzynarodowej zorganizował uczestnikom zagranicznych praktyk zawodowych wideokonferencję z przedstawicielką firmy przygotowującej nasz pobyt w Maladze.

Uczniowie obejrzeli prezentację o firmie, Maladze i miejscu ich zakwaterowania. Poznali zasady pobytu w hostelu i podczas praktyk zawodowych. Mogli zadać nurtujące ich pytania. Odbyli także krótkie rozmowy z przedstawicielką Universal Mobility, aby zaprezentować swoje oczekiwania, doświadczenia i umiejętności zawodowe. Mieli również możliwość wykazania się swoimi umiejętnościami komunikacyjnymi w języku angielskim. Na koniec koordynatorka projektu- pani Zdanowicz podsumowała spotkanie kilkoma informacjami organizacyjnymi.

Czytaj więcej...

Praktyki zawodowe w Maladze coraz bliżej. W związku z tym zespół do spraw współpracy międzynarodowej pod przewodnictwem Pani Dyrektor Małgorzaty Sutuły odbył wideokonferencję z przedstawicielkami firmy partnerskiej organizującej naszym uczniom praktyki. Nie ma już żadnej niewiadomej! Znamy wszystkie szczegóły pobytu w Maladze, a przede wszystkim jesteśmy przekonani, że nasza młodzież trafi w dobre ręce.

Kolejny etap przygotowań do praktyk zawodowych w Hiszpanii za nami. W ubiegłym tygodniu koordynatorka programu Erasmus+, pani Urszula Zdanowicz, odbyła wizytę przygotowawczą w Maladze. Poznała tam przedstawicieli firmy partnerskiej organizującej dla naszych uczniów praktyki zawodowe w ramach programu Erasmus+, współfinansowanego przez Unię Europejską. Pani Urszula odwiedziła także kilku przyszłych pracodawców i miejsce zakwaterowania uczestników praktyk. Miała również możliwość zobaczenia najciekawszych miejsc w Maladze. Wprawdzie na ulicach Malagi nie spotkała pochodzącego stamtąd Antonio Banderasa, ale mimo to wróciła pełna pozytywnych wrażeń i dobrej energii, którą przekaże uczestnikom praktyk podczas kolejnego spotkania przygotowującego do wyjazdu.

Czytaj więcej...

W międzyczasie, będąc w stałym kontakcie z instytucją partnerską - Universal Mobility w Hiszpanii, we współpracy z firmą Biacomex, zorganizowaliśmy zaplanowaną na początek drugiego semestru wizytę przygotowawczą. Koordynatorka projektu - pani Urszula Zdanowicz osobiście pozna przedstawiciela instytucji partnerskiej i odwiedzi miejsce zakwaterowania uczniów oraz miejsca realizacji ich praktyk zawodowych.

Dużo działań za nami, ale jeszcze więcej przed nami, zatem trzymajmy kciuki za pomyślną ich realizację.

Małgorzata Rząca

Kolejnym etapem przygotowań do praktyk zawodowych w Maladze było napisanie w języku angielskim w formacie Europass oraz wysłanie do Malagi CV i listów motywacyjnych, na podstawie których uczniowie zostaną przydzieleni do firm, w których zrealizują praktyki zawodowe.

Pojawiło się sporo pytań i wątpliwości, które szybko rozwiewała pani Urszula Zdanowicz.

Za nami kolejne działania przybliżające wyjazd na praktyki zawodowe w Maladze.

Po zrekrutowaniu grupy szesnastu uczestników mobilności zorganizowaliśmy spotkanie informacyjno-organizacyjne.  Podczas niego ustaliliśmy kanały komunikacji, przekazaliśmy informacje dotyczące realizacji projektu, wymaganych dokumentów i odpowiadaliśmy na pytania młodzieży.

Dało się odczuć ekscytację mieszającą się z lekkim niepokojem i obawą przed nieznanym. W końcu przed uczestnikami praktyk zagranicznych wspaniała, niezapomniana przygoda!

Małgorzata Rząca

W dn. 5-12 września 2022r. przeprowadzona została rekrutacja do zagranicznych praktyk zawodowych w ramach mobilności oznaczonej numerem 2022-1-PL01-KA121-VET-000058186, która jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach Fundacji Systemu Rozwoju Edukacji, sektor: kształcenia i szkolenia zawodowe, Akcja Kluczowa 1 programu Erasmus +.

Wyniki rekrutacji do uczestnictwa w zagranicznych praktykach zawodowych w roku szkolnym 2022/2023

DANE TELEADRESOWE

Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych im. S. W. Bryły

ul. Słonimska 47/1

15-029 Białystok

tel. 85 7408131

fax 85 7408146

zsbg@zsbg.bialystok.pl

 

Kontakt do inspektora ochrony danych inspektor@kancelaria-explico.pl

Skrzynka na sygnały w sprawie bezpieczeństwa w szkole:
bezpieczenstwo@zsbg.bialystok.pl

Scroll to top