Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych
im. Stefana Władysława Bryły w Białymstoku

  • ul. Słonimska 47/1
  • 15-029 Białystok
  • tel. 85 740 81 31
  • zsbg@zsbg.bialystok.pl

Niezwykła XXX Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych!

225 IMG 1978"Sukces, to nie przypadek. To ciężka praca, wytrwałość, nauka, analiza, poświęcenie, a przede wszystkim miłość do tego co robisz". (Pele)
    
Pod tymi słowami mogą podpisać  się wszyscy uczestnicy, organizatorzy, sponsorzy i przyjaciele jubileuszowej XXX Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych.

07 i 08 kwietnia 2017r. 90 najlepszych uczniów techników budowlanych mogło sprawdzić swoją wiedzę. Radości i pozytywnym emocjom nie było końca.  Wszyscy uczestnicy tegorocznego centralnego etapu OWiUB poczuli się zwycięzcami! Poziom zmagań był tak wysoki, że wśród młodych, zdolnych ludzi wyłoniono aż 70 laureatów i 20 finalistów.

Nasi uczniowie również zaprezentowali się bardzo dobrze. Gratulujemy Szymonowi Bartosiakowi z kl. IV b, Adrianowi Saczko – kl. II e , Michałowi Budlewskiemu – kl. IV b, którzy zostali laureatami Olimpiady oraz finaliście - Maciejowi Sobeckiemu z kl. IV b. Ogromne podziękowania i wyrazy uznania należą się również nauczycielom przedmiotów budowlanych, a szczególnie Pani Agnieszce Sujecie. Wspólne działanie, ciężka praca i pasja sprawiły, że Zespół Szkół Budowlano – Geodezyjnych jest 7 szkołą w Polsce na 49 biorących udział w zawodach centralnych XXX OWiUB.

Pragniemy podkreślić, że Jubileuszowa XXX Olimpiada okazała się niezwykła nie tylko pod względem poziomu wiedzy jej uczestników i niespotykanej ilości laureatów oraz finalistów. Należy przypomnieć, że Białystok gościł uczestników Olimpiady już po raz trzeci.  Tu odbyły się Finały Centralne I i XIX Olimpiady Wiedzy Umiejętności Budowlanych. Przez dwa dni goście z całej Polski rozbudzali swój apetyt na Podlasie dobrym jedzeniem i odwiedzając ciekawe miejsca. W Supraślu mieli okazję zobaczyć, m.in. Muzeum Ikon oraz Muzeum Sztuki Drukarskiej i Papiernictwa, a w Jurowcach, w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej mogli spróbować swoich sił w malowaniu wielkanocnych pisanek. Spacer po Białymstoku i jazda autobusem „ogórkiem” zrobiły ogromne wrażenie. Nasze miasto pozytywnie zaskoczyło, szczególnie te osoby, które pamiętają je sprzed kilkunastu lat. W wolnej chwili można było obejrzeć wystawę fotografii „Białystok – wczoraj i dziś”, która znajdowała się na szkolnym holu. Na uroczystościach z okazji Jubileuszu Olimpiady Goście wysłuchali energetycznego koncertu w wykonaniu Big Bandu Zespołu Szkół Muzycznych w Białymstoku, a także obejrzeli filmy i prezentacje dotyczące Podlasia oraz historii Olimpiady.

Od zawsze olimpiadom, konkursom towarzyszyli ludzie, którzy dodawali smaku zwycięstwu! Mowa tu o osobach nie szczędzących wkładu na rzecz rozwoju uzdolnionej młodzieży. Największym wsparciem organizatorów OWiUB i fundatorami nagród są nasi przyjaciele, mecenasi.
Patronat honorowy nad przedsięwzięciem sprawowali:
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa
Marszałek Województwa Podlaskiego
Prezydent Miasta Białegostoku

Patronatem medialnym objęła:

Telewizja Białystok,
Polskie Radio Białystok,
„Materiały Budowlane”.

Natomiast sponsorami generalnymi byli:

FAKRO SP. Z O.O.
PPG-DEKO POLSKA  
STOWARZYSZENIE PRODUCENTÓW CEMENTU

Na uroczystości nie zabrakło wspaniałych gości, którzy nie szczędzili życzliwych słów: Pana Tomasz Gałązki z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, Pana Eugeniusza Mróczyńskiego, który reprezentował Podlaskiego Kuratora Oświaty, Pana Rafała Rudnickiego Zastępcy Prezydenta Miasta Białegostoku. Byli z nami: dr inż. Wioletta Jackiewicz – Rek, która reprezentowała Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej – organizatora OWiUB, dr inż. Małgorzata Lelusz, przedstawiciel prof. dr hab. inż. Lech Dzienisa Rektora Politechniki Białostockiej, a także prof. dr hab. inż. Czesław Miedziałowski, który reprezentował Podlaską Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa, Pan Tadeusz Wilczewski Prezes Zarządu Stowarzyszenia Naukowo – Technicznego NOT w Białymstoku, Pan Waldemar Orłowski Przewodniczący Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa, Pan Bogdan Kalinowski  i Pani Anna Deran z Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy, Pan Rafał Bałdys Wiceprezes Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa.
Zwycięstwo smakuje lepiej, kiedy jest wspaniale nagrodzone. Organizatorzy i uczestnicy Olimpiady mogli liczyć na wsparcie wielu firm:

OWiUB to inicjatywa, która przez 30 lat wytworzyła niezwykłą atmosferę zaufania, wzajemnej pomocy, szacunku i solidarności. Te wartości, nazywane przez wielu kapitałem społecznym, decydują o sile współpracy. W ciągu tych lat udowodniliśmy, że razem możemy więcej. Zespół na, który składają się pomysłodawcy Olimpiady, jej organizatorzy, uczestnicy, nauczyciele, jak również sponsorzy, przychylni politycy i media osiągnął wspaniałe efekty.

Gratulujemy uczestnikom Olimpiady, a przede wszystkim zwycięzcom oraz tym, którzy przyczynili się do ich sukcesu. Dziękujemy również Jury za trud włożony w sprawdzanie prac. Kolejna XXXI OWiUB zawita  w 2018r. do Zielonej Góry.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

1. Rozpoczęcie Olimpiady i zmagania uczestników:

2. Wycieczka młodzieży - zwiedzanie Białegostoku:

3. Wycieczka do Supraśla:

4. Zakończenie Zawodów Centralnych:

5. Historia Olimpiady: