Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych
im. Stefana Władysława Bryły w Białymstoku

  • ul. Słonimska 47/1
  • 15-029 Białystok
  • tel. 85 740 81 31
  • zsbg@zsbg.bialystok.pl

Kolejni absolwenci ruszają zdobywać świat!

IMG 20170428 123748"Przed siebie idź, bierz życie takim jakie jest
I zmieniaj je, i ciągle walcz, przed siebie idź"
(Myslovitz, Acidland)

Bezpieczną przystań ZSB-G  opuściło 184 uczniów klas maturalnych. 28 kwietnia 2017r., jedyny w swoim rodzaju rocznik 2013- 2017, wziął udział w uroczystości pożegnania maturzystów.

To oni po raz ostatni w swojej karierze szkolnej mieli okazję spotkać się w gronie Dyrekcji, Wychowawców, Nauczycieli, Kolegów i Koleżanek, z którymi przez cztery lat przeżywali radość sukcesów, gorycz porażek, konflikty, pierwsze miłości i przyjaźnie.

Padło wiele ciepłych i mądrych słów. Pani Dyrektor serdeczne namawiała do dążenia za własnymi marzeniami. Pan Tomasz Łaciński - przewodniczący Rady Rodziców, życzył powodzenia w dorosłym życiu. Maturzyści pięknie podziękowali wszystkim pracownikom Szkoły oraz Rodzicom za przekazaną wiedzę, cierpliwość i życzliwość. Zwrócili uwagę, że to tu w ZSB-G tworzyły się i wzmacniały ich charaktery, to tu mogli liczyć na pomoc życzliwych ludzi, przyjaciół.

Prowadzący uroczystość - Katarzyna Korolczuk z kl. IIz i Jakub Kulesza z kl. Iz w imieniu wszystkich klas młodszych - życzyli maturzystom sukcesów na egzaminie dojrzałości, aby podróż w dorosłe życie była ciekawa, pełna przygód i doświadczeń. Dedykowali im również tekst piosenki Myslovitz Acidland w wykonaniu Joanny Dołęgowskiej (kl. IIg) i Szymona Mroza (kl. IIb).

W tym roku kończy szkołę również Adam Czyszpak- przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, którego uśmiech, profesjonalne wystąpienia publiczne oraz godne reprezentowanie uczniów w szkole i poza nią na zawsze pozostaną w pamięci.

Pani Dyrektor przypomniała o naukowych dokonaniach uczniów klas czwartych, wygranych olimpiadach i konkursach oraz wręczyła 13 najlepszym czwartoklasistom świadectwa z wyróżnieniem, a także stypendia motywacyjne. Pięciu z nich osiągnęło średnią powyżej 5.0. Najlepszym uczniem jest Sebastian Wojciuk z kl. IV z.  Gratulujemy!

Nie zapomniano także o sportowcach, a także osobach, które brały udział w pracy SU i Wolontariatu, tworzyły gazetkę szkolną oraz pomagały w pracy biblioteki. 

Niespodzianką dla maturzystów, którzy już 4 maja rozpoczną zmagania egzaminacyjne był film zrealizowany przez p. Bogumiła Janiszewskiego, w którym, m.in. wychowawcy klas IV przekazali serdeczne słowa swoim podopiecznym.
Uroczystość zakończył występ Weroniki Augustynowicz, która za Anną Jantar przypomniała abiturientom, że to, co mają najcenniejszego, to radość "najpiękniejszych lat,[...] to serce które jeszcze na wszystko stać,[...] to młodość której nie potrafię kryć, to wiara, że naprawdę umiem żyć, umiem żyć”.

Każdy z tegorocznych absolwentów współtworzył naszą szkołę i sprawił, że jest ona właśnie taka, a nie inna. Rocznik 2013 - 2017 odszedł do historii ZSB-G.

Maturzystom życzymy sukcesów na egzaminie dojrzałości, aby podróż w dorosłe życie była ciekawa, pełna przygód i pozytywnych doświadczeń.

S. Karczewska

 

Zlote technikum 2017

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum Budowlano-Geodezyjne w Białymstoku jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2017".

Praktyka w Götz

Szkolenia

Szkolenie Caparol

Szkolenie Caparol

28 kwiecień 2017
Akademia Budimex

Akademia Budimex

10 kwiecień 2017
Izolex

Izolex

14 marzec 2017

Prezentacja o szkole

Alternative flash content

Requirements

Gościmy

Odwiedza nas 52 gości oraz 0 użytkowników.