Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych
im. Stefana Władysława Bryły w Białymstoku

  • ul. Słonimska 47/1
  • 15-029 Białystok
  • tel. 85 740 81 31
  • zsbg@zsbg.bialystok.pl

Z Geodezją i Drogownictwem na wesoło

7W Zespole Szkół Budowlano-Geodezyjnych obchodziliśmy Dzień Geodety i Drogowca pod hasłem „ Z Geodezją i Drogownictwem na wesoło”. 5 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Geodety, natomiast 26 kwietnia na mocy ustawy z roku 1967 obchodzony jest Dzień Drogowca i Transportowca. W tym roku oba święta postanowiliśmy połączyć i wspólnie rywalizować o miano najlepszego zespołu klasowego.

W tym dniu nie zabrakło też przedstawicieli ze środowisk geodezyjnych jak i drogowych, którzy ramię w ramię wraz z klasami I-III na kierunkach technik geodeta oraz technik drogownictwa walczyli o tytuł najlepszego zespołu. Sprawdzane były umiejętności intelektualne, pamięciowe, a także sportowe. Podsumowując - dobry trening dla ciała i umysłu, a wszystko okraszone zdrową rywalizacją w duchu fair-play.1

Uroczystość rozpoczęła się od przywitania zaproszonych gości, a następnie obejrzeliśmy krótki pokaz filmowy ukazujący historię Gerarda Merkatora. Po takim wstępnie od razu przeszliśmy do części konkursowej. Rozgrywki składały się z siedmiu konkurencji:
1. Łata nie tylko do geodezji i drogownictwa
2. Sprint do tyczki
3. Precyzja nie tylko w oku
4. Quiz na wiedzo-inteligencję-spryto-pomysłowość
5. Wybory Najlepszego Geodety i Drogowca
6. Siła nauki się nie boi
7. Kto nie ma w głowie ten ma w nogach
8. Poezja geodezyjno-drogowa

2

3

Konkurencje wzbudzały ogromne emocje nie tylko wśród uczestników, ale także i publiczności, która gorąco dopingowała swoich faworytów. Zadania były przekrojowe, a każdy z biorących udział znalazł coś dla siebie, w czym mógł się wykazać. Przydała się nie tylko wiedza szkolna, ale także spryt, spostrzegawczość oraz sprawność fizyczna. Ten wyjątkowy dzień utwierdził wszystkich w przekonaniu, że oprócz umiejętności zdobywanych podczas nauki w technikum, warto rozwijać swoje indywidualne pasje. Wiele osób zaskoczyło widownię swoimi ukrytymi talentami. Nad bezpieczeństwem, poprawnością, przestrzeganiem zasad oraz zasadami fair play czuwała komisja w postaci pięknych i utalentowanych uczennic klas czwartych + Mariusz.

4

5

6

Ogólną klasyfikację wygrała klasa II G zdobywając miano Najlepszej klasy. II i III miejsce zajęły klasy drogowe: II D i III D ucierając nosa zuchwałym klasom geodezyjnym. Tytuł Najlepszego Geodety zdobyła uczennica klasy II H Małgorzata Łapińska centrując i poprawnie poziomując instrument nad punktem geodezyjnym w 1:22 minuty. Najlepszy Drogowiec to uczeń klasy III D Mateusz Skarżyński.
Nagrodę "Złotego Pionu" ufundowało Stowarzyszenie Geodetów Polskich, którego v-ce prezesa Pana Dariusza Wilczewskiego mieliśmy zaszczyt gościć podczas uroczystości. Nagrodę główną ufundowała firma Fly Away zajmująca się profesjonalnym szkoleniem operatorów dronów.
Po części konkursowej odbyły się pokazy nowoczesnych instrumentów pomiarowych wykorzystywanych podczas prac geodezyjnych i drogowych. Mieliśmy okazję gościć firmę TPI którą reprezentował Pan Jerzy Pacześniak. Zaprezentował on najnowocześniejsze instrumenty pomiarowe oraz objaśnił uczniom sposób ich działania.
Pokaz możliwości dronów oraz sposób wykorzystania ich do dokumentacji przebiegu prac z zakresu drogownictwa oraz geodezji dała firma Fly Away.

7

8

Dziękujemy za dobrą zabawę i mamy nadzieję, że widzimy się za rok!
mgr inż. Bogumił Janiszewski, mgr inż. Katarzyna Sztabińska

 

Zlote technikum 2017

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum Budowlano-Geodezyjne w Białymstoku jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2017".

Praktyka w Götz

Szkolenia

Szkolenie Caparol

Szkolenie Caparol

28 kwiecień 2017
Akademia Budimex

Akademia Budimex

10 kwiecień 2017
Izolex

Izolex

14 marzec 2017

Prezentacja o szkole

Alternative flash content

Requirements

Gościmy

Odwiedza nas 105 gości oraz 0 użytkowników.