Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych
im. Stefana Władysława Bryły w Białymstoku

  • ul. Słonimska 47/1
  • 15-029 Białystok
  • tel. 85 740 81 31
  • zsbg@zsbg.bialystok.pl

Białystok jest miejscem przyszłości młodych ludzi

DSC 0727VIII Debata Samorządów Uczniowskich Białostockich Szkół Ponadgimnazjalnych zorganizowana w ramach 18. Białostockiego Forum Szkół „Odważnie w przyszłość”,  to przedsięwzięcie, na którym nie mogło zabraknąć uczniów ZSB-G. 25 kwietnia 2017r. gościliśmy w Zespole Szkół Technicznych im. Władysława Andersa.

Tegoroczny temat Debaty brzmiał: „Białystok jest miejscem przyszłości młodych ludzi”. Młodzież miała okazję sprawdzić swoje umiejętności prowadzenia dyskusji, która dotyczyła tego, czy nasze miasto jest oraz czy będzie w najbliższym czasie atrakcyjne dla młodych ludzi.
Debatę prowadziła, jak zawsze niezawodna, uczennica naszej szkoły - Weronika Augustynowicz z kl. IIg. Doskonale sprawdziła się w funkcji Marszałka. Po stronie Propozycji i Opozycji zasiadło po sześciu mówców, którzy profesjonalnie bronili swoich racji. Mieli świetne przygotowanie, które zapewniły im warsztaty prowadzone przez Panią Urszulę Chomik - Kraszewską - nauczyciela XI LO w Białymstoku. Dotyczyły one, m.in. emisji głosu, komunikacji personalnej, wystąpień publicznych. W spotkaniach brało udział 21 osób z 11 szkół ponadgimnazalnych, w tym uczennice ZSB-G - Anita Lewicka z kl. IIIb i Weronika Augustynowicz z IIg.
Po burzliwej dyskusji, zgromadzona publiczność, zdecydowaną większością głosów podtrzymała tezę, że BIAŁYSTOK JEST MIEJSCEM PRZYSZŁOŚCI MŁODYCH LUDZI!

Najlepszym mówcą debaty została: Julia Oksimowicz – z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Białymstoku.
Spotkanie swoją obecnością zaszczycili Rafał Rudnicki – Zastępca Prezydenta Miasta Białegostoku, Pani Lucja Orzechowska –pomysłodawczyni debat, a także dyrektorzy szkół, opiekunowie samorządów uczniowskich wraz z ich przedstawicielami.
Podczas imprezy dokonano również podsumowania 2 edycji Konkursu pt. Kreator marzeń, połączonego z pokazem prac konkursowych, organizowanego przez ZSOiT w Białymstoku.

Pomysłodawcom, organizatorom, a przede wszystkim uczestnikom VIII Debaty Samorządów Uczniowskich Białostockich Szkół Ponadgimnazjalnych gratulujemy udanego przedsięwzięcia i czekamy na kolejne edycje pojedynków na słowa.

S. Karczewska

 

Zlote technikum 2017

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum Budowlano-Geodezyjne w Białymstoku jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2017".

Praktyka w Götz

Szkolenia

Szkolenie Caparol

Szkolenie Caparol

28 kwiecień 2017
Akademia Budimex

Akademia Budimex

10 kwiecień 2017
Izolex

Izolex

14 marzec 2017

Prezentacja o szkole

Alternative flash content

Requirements

Gościmy

Odwiedza nas 60 gości oraz 0 użytkowników.